- W Polsce mamy ponad 22 tys. szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Tylko w trybie zdalnym w Polsce pracuje ponad 250 szkół, to stan na czwartek - mówił wiceminister pytany o to, ile szkół, w związku z wykryciem w nich zakażeń koronawirusem, pracuje w trybie zdalnym.

- Natomiast ponad 5 tys. szkół ma nauczanie w trybie hybrydowym, tzn. to jest sytuacja, gdy jedna klasa czy też kilka klas prowadzi naukę w trybie zdalnym - dodał Rzymkowski.

75 proc.

Tyle szkół pracuje w Polsce w trybie w pełni stacjonarnym

- Widzimy już trend hamujący - patrząc na dane czwartek do czwartku - w przypadku przedszkoli tendencja jest taka, że więcej przedszkoli pracowało w trybie stacjonarnym niż w poprzednim tygodniu. Liczę, że w przyszły piątek zwiększy się liczba szkół pracujących w trybie w pełni stacjonarnym - mówił też minister.

Czytaj więcej

Czarnek i Niedzielski napisali list do rodziców ws. COVID-19

Wiceminister był też pytany o szczepienia dzieci poniżej 12. roku życia, które mają w Polsce rozpocząć się w grudniu. - Nie wykluczamy akcji szczepienia w szkołach. Liczymy na głos Ministerstwa Zdrowia - stwierdził Rzymkowski. - Nie wykluczamy wsparcia i apelu do organów prowadzących konkretne placówki - dodał.

Jednocześnie Rzymkowski mówił, że "mamy takie doświadczenie, że więcej osób, znacznie chętniej korzystało ze szczepień w publicznych punktach niż poprzez rejestrację w szkole".

Rzymkowski podkreślił, że sam podjął już wraz z żoną decyzję i zaszczepi na COVID-19 swoje dzieci, gdy akcja szczepień na COVID-19 dzieci poniżej 12. roku życia się rozpocznie.