Dziś wieczorem rozpoczęły się obchody przypadającego jutro Święta Niepodległości.

O 19 odbyła się msza w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela, a o godz. 21 delegacje złożyły kwiaty przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego w 103. rocznicę przyjazdu marszałka do Warszawy.

- Czas, w którym przed 103-laty odzyskiwaliśmy niepodległość, nie był czasem łatwym, ani czasem danym gdzieś z góry. Był to czas trudnej i skomplikowanej walki. Stało przed nami wiele pytań - mówił na pl. Piłsudskiego uczestniczący w obchodach prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Polityk podkreślił, że wolna Polska powstała dzięki wybitnym przywódcom, zaprawionym w bojach, "którzy jej naprawdę chcieli i którzy potrafili uzyskiwać poparcie".

- Musimy zwyciężyć i nie tylko zachować naszą wolność, ale zachować także naszą perspektywę budowania silnej Polski - jest to naszym obowiązkiem i jest to możliwe - oświadczył Kaczyński.

Dziś rano wicepremier ds. bezpieczeństwa  Jarosław Kaczyński wziął udział w obchodach kolejnej miesięcznicy smoleńskiej.

Jego nieobecność w Sejmie na wczorajszej nadzwyczajnej debacie dotyczącej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej premier Mateusz Morawiecki tłumaczył chorobą.

 

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ