O decyzji królowej poinformował we wtorek Pałac Buckingham. Z komunikatu pałacu wynika, że decyzja królowej zapadła w wyniku "rozsądnej ostrożności", a królowa postanowiła o niej poinformować z wyprzedzeniem. Źródło w Pałacu podkreśla, ze 95-letnia królowa jest w dobrym humorze i chciałaby, aby COP26 okazał się sukcesem.

W komunikacie Pałacu Buckingham czytamy, że lekarze nakazali królowej odpoczynek, w związku z czym wypełnia ona niektóre mniej wymagające obowiązki w Zamku Windsor.

"Jej Wysokość z żalem zdecydowała, że nie wybierze się do Glasgow, by uczestniczyć w przyjęciu wieczornym w czasie COP26 w poniedziałek, 1 listopada" - głosi komunikat.

Po wizycie w szpitalu królowa odwołała zaplanowaną wizytę w Irlandii Północnej

W ubiegłą środę królowa Elżbieta II spędziła noc w szpitalu w związku z badaniami wstępnymi z powodu nieokreślonego schorzenia, innego niż COVID-19.

Po wizycie w szpitalu królowa odwołała zaplanowaną wizytę w Irlandii Północnej. We wtorek monarchini po raz pierwszy, od pobytu w szpitalu, pełniła obowiązki publiczne - powitała dwoje nowych ambasadorów w Wielkiej Brytanii w czasie wirtualnej audiencji. 

Czytaj więcej

Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II spędziła noc w szpitalu

Pałac Buckingham poinformował, że królowa skieruje przesłanie do uczestników COP26 w formie zarejestrowanego wcześniej przemówienia.

W COP26 weźmie udział brytyjski następca tronu, książę Karol oraz jego syn, książę William.

Autopromocja
PRENUMERATA 2022

Znacznie więcej o biznesie, finansach oraz prawie

Zaprenumeruj