W środę królowa Elżbieta II, za namową lekarza, odwołała wizytę w Irlandii Północnej. Pałac Buckingham informował wówczas, że lekarz nakazał monarchini odpoczynek. Zapewniono, że nie ma to żadnego związku z COVID-19.

Noc ze środy na czwartek Elżbieta II, najdłużej panujący w historii Wielkiej Brytanii monarcha, spędziła w szpitalu, gdzie przeszła wstępne badania. W czwartek wróciła do Zamku Windsor w porze lunchu - wynika z oświadczenia Pałacu Buckingham. 

Królowa miała spędzić noc w Szpitalu im. Króla Edwarda VII w centralnym Londynie.

Czytaj więcej

Królowa Elżbieta II
Za radą lekarza królowa Elżbieta II odwołuje wizytę w Irlandii Płn.

W czwartek monarchini miała wrócić do wykonywania swoich obowiązków. Pod koniec października Elżbieta II ma otworzyć szczyt klimatyczny, który odbędzie się w szkockim Glasgow.

W 2022 roku Elżbieta II będzie świętować 70. rocznicę wstąpienia na brytyjski tron. Ostatni raz była w szpitalu w 2013 roku, gdy pojawiły się u niej objawy nieżytu jelit i żołądka. Przed kilkoma dniami królowa pojawiła się publicznie poruszając się o lasce.

W 2021 roku zmarł książę Filip - 99-letni mąż królowej Elżbiety. Następcą brytyjskiego tronu jest Karol, pierworodny syn Elżbiety II i Filipa.

69

Od tylu lat Elżbieta II jest królową Wielkiej Brytanii