Europoseł PiS: Nikt nie ukrywa, dlaczego wrócił resort sportu

Eurodeputowany PiS Kosma Złotowski w rozmowie z TVN24 pytany o rekonstrukcję rządu obejmującą m.in. odtworzenie po roku Ministerstwa Sportu stwierdził, że "nikt nie ukrywa, ani nie usiłuje ukryć" dlaczego odtworzono ten resort.

Publikacja: 26.10.2021 20:43

Kamil Bortniczuk

Kamil Bortniczuk

Foto: PAP/Radek Pietruszka

Na czele Ministerstwa Sportu i Turystyki stanie Kamil Bortniczuk, poseł Partii Republikańskiej Adama Bielana, która zastąpiła w rządzie Porozumienie Jarosława Gowina. W skład rządu wszedł też Henryk Kowalczyk (zastąpił Grzegorza Pudę na stanowisku ministra rolnictwa, objął tekę wicepremiera), Anna Moskwa (została nowym ministrem klimatu w miejsce Michała Kurtyki) oraz Piotr Nowak (przejął od premiera odpowiedzialność za resort rozwoju).

Na tym polega również demokracja, chodzi również o to, żeby utrzymać większość w Sejmie

Kosma Złotowski, europoseł PiS

Ministerstwo Sportu i Turystyki, na czele którego stoi Bortniczuk, odtworzono po tym, jak zlikwidowano je w czasie poprzedniej rekonstrukcji rządu, w październiku 2020 roku.

- Nie oszukujemy się, to chyba widać, każdy to widzi - tak europoseł Złotowski odpowiedział na uwagę dziennikarza TVN24, żeby nie oszukiwać się, że resort ten powrócił tylko dlatego, aby polityk partii Bielana objął jakąś tekę w rządzie.

Czytaj więcej

Powrót Ministerstwa Sportu i Turystyki. Na czele Kamil Bortniczuk

- Nikt tego nie ukrywa, ani nie usiłuje ukryć. Powstało nowe ministerstwo, to znaczy jedne działy administracji zostały wyjęte z jednego ministerstwa, przesunięte do innego. To jest sprawa czysto techniczna - wyjaśnił Złotowski.

Europoseł mówił też, że w powołaniu tego resortu chodzi o to, aby "cała koalicja czuła się zaangażowana nie tylko w popieranie rządu, ale także w sprawowanie władzy, w sprawowanie rządów". - To jest przecież jasne, na tym polega również demokracja, chodzi również o to, żeby utrzymać większość w Sejmie - podsumował polityk.

Polityka
Zuzanna Dąbrowska: Pakt azylowy na kampanię PiS
Polityka
Przymusowa relokacja migrantów do Polski. Ziobro: Nie ma zgody
Polityka
Sondaż: Kto premierem po wyborach? Polacy wolą Tuska od Morawieckiego
Polityka
Zandberg: Proponowałbym, żeby Morawiecki nie chomikował pieniędzy na ostatnie tygodnie kampanii
Polityka
Nie żyje senatorka PO Barbara Borys-Damięcka