Informację o ataku potwierdził rzecznik polityka.

Jak podają brytyjskie media, sir David Amess został zaatakowany na spotkaniu zorganizowanym w kościele w mieście Leigh-on-Sea (hrabstwo Essex). Spotkanie rozpoczęło się o godz. 11:00 czasu polskiego, miało trwać trzy godziny.

Według nieoficjalnych relacji, w pewnym momencie do polityka miał podejść mężczyzna uzbrojony w nóż. Parlamentarzysta miał zostać wielokrotnie ugodzony.

Deputowany odniósł obrażenia, na miejscu zdarzenia jest mu udzielana pomoc medyczna. Świadkowie mówią, że na miejscu jest m.in. śmigłowiec ratownictwa medycznego. Bliższe szczegóły nie są znane.

Czytaj więcej

Norwegia. Pięć ofiar łucznika w Kongsbergu. Dwie osoby ranne

- Wiemy tylko, że David został wielokrotnie dźgnięty nożem - powiedział lokalny radny, były burmistrz Southend John Lamb, który był na miejscu zdarzenia.

- Nie pozwalają nam do niego pójść. To wygląda bardzo poważnie - dodał, cytowany przez miejscowy portal "Echo News".

Policja z Essex przekazała, że po ataku zatrzymała jedną osobę i nie szuka kolejnych osób w związku ze zdarzeniem.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ

Do sprawy odnieśli się brytyjscy politycy. "Zatrważające i niepokojące doniesienia z Leigh-on-Sea. Moje myśli i modlitwy są z sir Davidem Amessem i jego rodziną" - napisał w mediach społecznościowych były premier David Cameron.

Głębokie zaniepokojenie doniesieniami o ataku wyraził były lider Partii Pracy Ed Miliband. "Moje myśli są z Davidem i jego bliskimi" - napisał.

David Amess ma 69 lat. W parlamencie zasiadł po raz pierwszy w 1983 r., najpierw jako deputowany z okręgu Basildon. Od 1997 r. zasiada w Izbie Gmin jako reprezentant okręgu Southend West. Przed referendum w 2016 r. opowiedział się za brexitem.