Na początku lutego Borys Budka i Rafał Trzaskowski (obaj PO) ogłosili początek zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy w sprawie likwidacji TVP Info.

Według doniesień Wirtualnej Polski, lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk miał nie zgodzić się na forsowanie pomysłu likwidacji stacji.

Pytany o sprawę w Radiu Zet sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński powiedział, że projekt likwidacji TVP Info nie upadł. - Te podpisy są zebrane i będą złożone - myślę, że w ciągu kilku najbliższych tygodni - oświadczył.

Czytaj więcej

Tusk o TVP Info i telewizji publicznej: Zwyrodnienie

Doniesienia w sprawie stanowiska Tuska nazwał plotkami. - To absolutnie nieprawda. Mówię to z pełną odpowiedzialnością - to jest nieprawda. Te podpisy są zebrane - zaznaczył.

Kierwiński mówił, że - w świetle polskich przepisów - podpisów nie zbiera partia, lecz komitet inicjatywy ustawodawczej. - I to komitet zdecyduje, kiedy te podpisy zostaną złożone - podkreślił polityk.

- Z tego co wiem - w ciągu kilku najbliższych tygodni (podpisy) zostaną złożone - dodał.

Kierwiński mówił, że zebrano "znacznie" więcej niż 100 tys. podpisów. Dopytywany przekazał, że 115-120 tysięcy. - Był okres pandemii. Nie było prosto zebrać taką liczbę podpisów - stwierdził.

Czytaj więcej

Tusk na placu Zamkowym: Prawda jest oczywista - to my bronimy konstytucji
Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ

Sekretarz generalny Platformy był pytany, w jakim celu złożony ma być projekt, który rządząca większość odrzuci.

- Na tej zasadzie opozycja w tym Sejmie powinna nic nie robić, bo PiS cały czas - często korumpując politycznie innych posłów - zbiera te 231 głosów - odparł.

- Projekt obywatelski będzie musiał być procedowany, będzie musiała się odbyć debata nad nim - przekonywał.

Na uwagę, że projekt zostanie odrzucony, Kierwiński odpowiedział: - Tak, ale ta debata też ma swoją wartość.

- Likwidacja TVP Info, likwidacja tego, co dzieje się w TVP Info jest naszym obowiązkiem, naszym wszystkich obowiązkiem - powiedział poseł.