Gawkowski wyjaśnił dlaczego Lewica złożyła wniosek o uchylenie stanu wyjątkowego oraz wskazał na niekonsekwencję polskiego rządu, przy prowadzeniu polityki w sytuacjach kryzysowych.

- Lewica złożyła wniosek o uchylenie wniosku o wprowadzenie stanu wyjątkowego, bo uważamy, że to jest ukrywanie prawdy o tym co dzieje się na granicy. Stan wyjątkowy będzie się Polakom kojarzył ze stanem wojennym - przez lata w Polsce nie wprowadzono takich obostrzeń. Były miliony przypadków zachorowań na COVID-19, a także tysiące zgonów i nie wprowadzono stanu wyjątkowego. Natomiast wprowadza się go, gdy mamy problem z 32 osobami na granicy - zauważył poseł.

Czytaj więcej

Maciej Wąsik
Wąsik: Gdyby nie opozycja i media, kryzys imigracyjny by się skończył

Szef klubu Lewicy wskazywał na to, że obecna sytuacja na granicy z Białorusią wpisuje się w długofalową politykę Jarosława Kaczyńskiego.

- Wprowadzenie stanu wyjątkowego będzie eskalować ten konflikt. Obecna sytuacja jest na rękę Kaczyńskiemu. Prezes PiS-u robi wszystko, by zaostrzać (sytuację na) scenie politycznej - stwierdził gość Radia Zet.

Były miliony przypadków zachorowań na COVID-19, a także tysiące zgonów i nie wprowadzono stanu wyjątkowego. Natomiast wprowadza się go, gdy mamy problem z 32 osobami na granicy

Krzysztof Gawkowski, szef klubu Lewicy

Gawkowski był także pytany czy Lewica poprze nowy gospodarczy program PiS-u, "Polski Ład"

- Dla mnie osobiście jest zły plan dla Polski i nie będę rekomendował klubowi głosowania „za”. Ale zaczekam jak będzie wyglądać ostateczny kształt ustawy i odpowiem uczciwie - mówił poseł.