Wczoraj Piotr Guział przekonywał internautów, że zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego oznaczać będzie "odcięcie Warszawy od funduszy z budżetu państwa na budowę metra, mostów i obwodnicy".

W swoim wpisie tłumaczył, że "rząd PiS nie zaufa Platformie Obywatelskiej po aferze reprywatyzacyjnej".

"Jeśli wygra Patryk Jaki będzie pełna współpraca z rządem w tym DODATKOWE środki na 3 i 4 linię metra oraz nowe mosty. A jeśli wygra Rafał Trzaskowski, to nie wiem co będzie, bo walczy, a nie współpracuje z rządem, nie zna się na samorządzie i nie realizuje obietnic wyborczych" - dodał dziś Guział.

Słowa kandydata na stanowisko wiceprezydenta Warszawy skomentował w rozmowie z Radiem Zet Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.

- Myślę, że problem leży gdzie indziej. Mianowicie tam, gdzie widać, że samorządy w ostatnich trzech latach opanowane przez wielu polityków PO, uprawiają politykę antyrządową. Takie zjawisko mamy, bardzo widoczne, że konfrontują się z rządem, że nie chcą współpracować. I myślę, że to nie jest dobre zjawisko - ocenił.

- Jedno jest pewne – w Warszawie zmiana jest konieczna, ponieważ widzimy choćby po tym, hulała tutaj mafia reprywatyzacyjna, jak pewien układ prawników, urzędników krzywdził tutaj ludzi, łącznie z ofiarami niestety śmiertelnymi, że ten układ wymaga zmiany. Ja zachęcam warszawiaków do tej zmiany w najbliższych wyborach - dodał Sellin.