Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 17.02.2019 06:13 Publikacja: 17.02.2019 06:04
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek
Niemal co piaty badany (19 proc.) wskazuje, że przy wyborze partii politycznej najważniejsze są dla niego postulaty gospodarcze. 13 proc. respondentów wskazuje na sprawy socjalne, a prawie co dziesiąty – na kwestie światopoglądowe. Prawie połowa ankietowanych odpowiedziała, że wszystkie te postulaty (gospodarcze, socjalne, światopoglądowe) są dla niego istotne przy wyborze partii politycznej. Co dziesiąty respondent nie wie, czym kieruje się wybierając partię, którą popiera.
- Częściej na postulaty gospodarcze wskazują mężczyźni (23 proc. vs 15 proc. kobiet) oraz osoby w wieku 25-34 lata (23 proc.) i badani o wykształceniu wyższym (21 proc.). Kwestie światopoglądowe stają się coraz mniej istotne wraz ze wzrostem wieku (16 proc. w grupie najmłodszej do 7 proc. w grupie najstarszej) - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Kontrowersyjne zachowania, awans do elitarnej jednostki policji, a w finale wpadka z mefedronem i zwolnienie – u...
Przed spotkaniem z Donaldem Trumpem, polski resort spraw zagranicznych przygotowuje stanowisko rządu dla Karola...
Działa niejaki Żurek. Nie wiem, gdzie on się powinien znaleźć. Czy najpierw za kratkami, takimi? Są oznaki – któ...
W gmachu Sejmu nie będzie wystawy łączącej osoby LGBT z czynami pedofilskimi. Chciała ją zorganizować Fundacja Ż...
Prezydent Karol Nawrocki poinformował, że nie podpisał nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy. Powiedzia...
Kiedyś dotacje, teraz raczej kredyty na preferencyjnych warunkach. Podejście Brukseli do finansowania rozwoju przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej ewoluuje, ale niezmienne jest to, że wciąż firmy mogą liczyć na wsparcie. Co więcej, już nie tylko ze środków unijnych, ale także krajowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas