Jak donosi tvn24.pl, były minister w Kancelarii Premiera Igor Ostachowicz będzie pracował dla firmy Dellotte. To jedna z największych i najbardziej znanych spółek z branży doradczej.

W nowej pracy Ostachowicz ma być zewnętrznym doradcą. "Firma będzie wykorzystywała jego bogate doświadczenie poprzez korzystanie z usług doradczych w zakresie budowy wizerunku, strategii komunikacji, zasad komunikowania się i kształtowania relacji z klientami oraz zarządzania kryzysowego" - przekazała tvn24.pl w oświadczeniu Ewa Rzeczkowska z Deloitte Polska.

Portal twierdzi jednak, że zakres obowiązków byłego doradcy Tuska ma być dość wąski. Ma odpowiadać za relacje ze spółkami Skarbu Państwa.

Wcześniej Igor Ostachowicz był przymierzany do pracy w polskim gigancie paliwowym PKN Orlen. Został już nawet członkiem zarządu spółki, ale nie zdążył podjąc obowiązków. Po tym, jak w mediach i wśród polityków posypały się krytyczne opinie tej nominacji, resort skarbu wycofał się z kontrowersyjnej nominacji. Ostachowiczowi zarzucano, że praca w Orlenie miała być nagrodą za doradztwo Tuskowi. Nastąpiła zaraz po tym, jak były premier został zastąpiony przez Ewę Kopacz.