Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 23.08.2019 18:49 Publikacja: 23.08.2019 18:43
Foto: AdobeStock
Ogień pustoszy ogromne tereny tzw. zielonych płuc Ziemi od kilkunastu dni. Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro oskarżany jest przez ekologów oraz niektórych polityków o to, że przyczynił się do większego niż wcześniej wypalania lasów przez rolników. Kraje Unii Europejskiej grożą, że zablokują porozumienie handlowe, jeżeli rząd Brazylii nie podejmie zdecydowanych działań.
Naciski na brazylijskiego prezydenta sprawiły, ze zadeklarował on, że wojsko jest gotowe, aby w razie potrzeby wziąć udział w akcji gaszenia gigantycznych pożarów, pustoszących Amazonię. Zaznaczył jednak, że mimo deklaracji innych państw nie chce pomocy z zewnątrz, gdyż uważa, że byłoby to pogwałceniem suwerenności Brazylii.
Rosyjski dyktator Władimir Putin z pewnością wykorzysta to, że oczy całego świata są zwrócone na Bliski Wschód....
W nadchodzących kilkudziesięciu godzinach prezydent USA Donald Trump zdecyduje, czy prowadzona przez Izrael wojn...
Prezydent USA Donald Trump stwierdził, że wykluczenie Rosji z G8 w 2014 r. było „wielkim błędem” i że gdyby do t...
Premier Słowacji Robert Fico wyraził pogląd, że członkostwo Ukrainy w Unii Europejskiej przyniesie Słowacji więc...
Polski bank z wyróżnieniem w kategorii Metaverse. Międzynarodowe jury doceniło innowacyjną kampanię Pekao dla młodych klientów.
Wielka Brytania mianowała pierwszą w historii kobietę na stanowisko szefowej Secret Intelligence Service - wywia...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas