Janusz Palikot stwierdził w TVN24, że JOW-y są jawnym oszustwem wyborczym. Zdaniem lidera Twojego Ruchu jednomandatowe okręgi wyborcze umacniają obecny system. Dodał, że będzie odradzał wyborcom popieranie idei JOW-ów w referendum, które ma się odbyć 6 września.

Lider Twojego Ruchu odniósł się także do kwestii koalicji ugrupowań lewicowych. Powiedział, że w sobotę odbędzie się posiedzenie Rady Krajowej Twojego Ruchu, SLD i spotkanie władz partii Zielonych, gdzie ma zostać podjęta decyzja, czy partie lewicowe pójdą do wyborów parlamentarnych jako koalicja. Zdaniem Palikota, tak powinno się stać, a wspólny ruch powinien się nazywać Zjednoczona Lewica.

Dla koalicji próg wyborczy wynosi 8 procent, dla partii 5 procent. - Uważam, że ludzie, oczekując zmiany, nie chcą formacji, która się boi, czy przekroczy 5-8 procent - powiedział Palikot. Joanna Senyszyn z SLD stwierdziła przy tej okazji, że "jeśli ma się 5 proc. poparcia, a robi się krok w kierunku 8 proc., to oznacza to jedynie samobójstwo". - Odwrotnie. Jeżeli ma się 5 procent i kurczowo się tego broni, to to jest samobójstwo - odpowiedział Palikot.