Finlandia nie obroni Litwy, Łotwy i Estonii

Prezydent Finlandii Sauli Niinisto podczas spotkania z fińskimi ambasadorami oświadczył, że jego kraj nie jest w stanie pomóc krajom bałtyckim w przypadku pojawienia się zagrożenia ze strony Rosji.

Aktualizacja: 26.08.2015 23:49 Publikacja: 26.08.2015 23:25

Finlandia nie obroni Litwy, Łotwy i Estonii

Foto: 123RF

- Wielokrotnie słyszeliśmy, że Finlandia powinna być współodpowiedzialna za obronę państw bałtyckich - mówił Niinisto. - Tymczasem nie nasz kraj nie ma żadnych możliwości udzielenia jakichkolwiek gwarancji bezpieczeństwa, których sam nie ma - dodał.

- Nasza wschodnia granica z Rosją jest dłuższa niż granice między Rosją a wszystkimi innymi krajami NATO. Państwo, które liczy niewiele ponad 5 milionów obywateli może jedynie dbać o obronę własnych granic - przekonywał prezydent Finlandii.

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Polityka
Były szef FBI James Comey ma poważne kłopoty. Powód: zdjęcie cyfr „86 47” z muszli na piasku
Polityka
Rumunia: NATO wstrzymuje oddech przed wyborami prezydenckimi
Polityka
Szczyt NATO w Hadze. „Zełenski może nie być mile widziany"
Polityka
Euforia w Syrii. Trump obiecuje znieść sankcje
Polityka
Wyścig zbrojeń: NATO zdławi Rosję