Reklama

Grzegorz Schetyna: Zostałem szefem PO, bo lubię wyzwania

Grzegorz Schetyna został szefem Platformy Obywatelskiej. - Nie opozycja, ale PiS jest dla PO największym wyzwaniem - powiedział.

Aktualizacja: 26.01.2016 21:16 Publikacja: 26.01.2016 20:43

Grzegorz Schetyna

Grzegorz Schetyna

Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek

Grzegorz Schetyna został nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej - we wtorek ogłoszono wynik wyborów w PO. Schetyna był jedynym kandydatem ubiegającym się o stanowisko szefa PO.

W głosowaniu na przewodniczącego Platformy wzięło udział 52 proc. uprawnionych do głosowania, na Schetynę głos oddało 91 proc. z nich, przeciwko było 9 proc - poinformował szef Krajowej Komisji Wyborczej PO Wojciech Wilk.

- Ogłoszenie wyników wyborów było spontaniczne i energetyczne. Spotkałem się z ludźmi, których nie widziałem lata. To było ciepłe, sympatyczne wsparcie, ale i gotowość do pracy. Dla mnie to wielkie wyzwanie. Jako pierwszy między równymi mam poprowadzić drużynę do zwycięstwa - komentował w TVP Info Schetyna.

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru powiedział, że jego partia dąży do przeprowadzenia wcześniejszych wyborów, Grzegorz Schetyna ze spokojem podchodzi do takich deklaracji. - Jestem cierpliwy, konsekwentny, wiem, że polityka dzieje się w dłuższym dystansie. Podejmuję to wyzwanie prowadzenia PO, bo jestem umówiony z wieloma ludźmi do wspólnej pracy, z tymi, którzy chcą pracować na rzecz PO - skomentował szef PO.

Schetyna podkreślił, że największych wyzwaniem dla jego partii będzie obrona Polski przez PiS-em. - Po 15 latach od powstania PO jesteśmy gotowi, żeby pokazać – zobaczcie jesteśmy w dobrej formie, chcemy zmieniać Polskę - zapowiedział.

Reklama
Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Szefowa klubu Lewicy ukarana za przekleństwo. Dlaczego polska polityka się wulgaryzuje?
Polityka
Nowy sondaż: KO na czele, ale traci. Kto miałby większość w Sejmie?
Polityka
Tobiasz Bocheński: Grzegorz Braun to pragmatyk, a nie żaden idealista
Materiał Promocyjny
Dove Self-Esteem: Wsparcie dla nastolatków
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama