Kim po powrocie do polityki będzie Palikot? - Osobą, którą był zawsze. Nigdy nie był politykiem prawicowym, był politykiem lewicowo-liberalnym - przekonywała Nowacka. A pytana o okres wydawania "Ozonu" zauważyła, że w tamtym czasie Palikot nie był politykiem.

Współprzewodnicząca Twojego Ruchu wyraziła obawę, że ustawa antyterrorystyczna i przyjęta wcześniej ustawa inwigilacyjna zmniejsza bezpieczeństwo Polaków, bo daje możliwość kontrolowania każdego. - To zagrożenie m.in. działalności gospodarczej - mówiła zwracając uwagę, że szeroka inwigilacja zagraża m.in. tajemnicy handlowej.

- Nie jestem za terrorystami, jestem za mądrym, bezpiecznym prawem - zastrzegła Nowacka. Przyjęte przez PiS prawo takiego charakteru jej zdaniem nie ma. - Otwiera furtkę do powszechnej inwigilacji i m.in. ograniczenia prawa do zgromadzeń publicznych. Może to być oręż do walki politycznej - ostrzegła. 

Nowacka przypomniała jednocześnie, że "terrorysta, który dokonał zamachu z Orlando był dwukrotnie sprawdzany, ale służby nie dostrzegły zagrożenia". - Chcielibyśmy, wiedzieć, że nasze służby monitorują osoby podejrzane. Jestem ciekawa czy nasze służby zareagują na działania osób, które cieszą się w internecie pod własnym imieniem i nazwiskiem z zamachu w Orlando - dodała.

Mówiąc o homofobii w Polsce Nowacka podkreśliła, że Polacy nie są homofobami, ale "homofobia w Polsce się zdarza". - Dla części obecnej władzy istnienie agresywnej, homofobicznej prawicy jest korzystne - bo mogą się pozycjonować jako centrum, a przyzwalając na pewne działania mają wrażenie, że wchłaniają elektorat skrajnej prawicy - oceniła współprzewodniczącego Twojego Ruchu.

Mówiąc o PO Nowacka stwierdziła, że Platforma wprawdzie przetrwa do wyborów, bo "są tam duże pieniądze", ale partia ta - jej zdaniem - się kończy. - Polki i Polacy nie chcą powrotu rządów Platformy, czują potrzebę zmiany, ale musi to być zmiana w kierunku postępowym, uczciwym, prospołecznym - podkreśliła.