Gość red. Jacka Nizinkiewicza uważa, że w Europie nie zaczyna dominować prawica, mimo pojawiających się takich głosów.

Zdaniem Bosaka przełomem może okazać się ewentualne wyjście Brytyjczyków z Unii Europejskiej. - Referendum w Wlk. Brytanii koncentruje uwagę wszystkich eurosceptyków. Jeżeli Brytyjczycy zagłosują za wyjściem z Unii to będzie to przełom – mówił Bosak.

 

Na pytanie jaką partią jest Prawo i Sprawiedliwość Bosak odpowiedział, że „prawicową w sferze wartości, a lewicującą w kwestiach gospodarczych”. Jako argument podał program 500+, jego zdaniem największy program socjalny w historii Polski.

Bosak nie zgadza się z tezą, że PiS popiera Ruch Narodowy. - RN jest postrzegany przez PiS jako konkurencja, którą trzeba dusić w zarodku – powiedział.

Wiceprezes RN krytykował ruch Pawła Kukiza twierdząc, że to obecnie ok. 40 posłów, biura tych posłów w różnych województwach i po kilka osób w każdym z nich. Nazwał Kukiz’15 potwornie chaotyczną tzw. formacją. Jako przykład podał zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie przyjęcia uchodźców, pod którym ugrupowanie Kukiza zbiera podpisy. Według nieoficjalnych informacji gościa, idzie to jak po grudzie.

- Nie mając struktur, ciężko jest to zrealizować – mówił Bosak. Powiedział, że należy Kukiz’15 zaliczyć do opozycji, nie traktować jako przystawkę PiS. - Ruch Kukiza jest efemerydą medialną - ocenił.

- Redukowanie opozycji do PO i Nowoczesnej jest nieuprawnione. Ja też jestem w opozycji – mówił Bosak. Gość został zapytany czy liczy na to, że prezydent Andrzej Duda obejmie patronatem Marsz Niepodległości. - W zeszłym roku prezydent wybrnął i przysłał na Marsz pułkownika Andrzeja Pawlikowskiego z listem od siebie, zresztą bardzo fajnym – powiedział Bosak. - Patronatów nie trzeba, trzeba obecności.

Bosak mówił też o stanowisku Ruchu Narodowego do aborcji. - Jesteśmy za tym żeby była pełna ochrona życia nienarodzonego.

Jego zdaniem polityka multi kulti nie zdaje egzaminu. - Moim zdaniem nigdy nie zdawała, bo jest oparta na błędnych założeniach – powiedział Bosak.

Bosak uzasadniał, że integracja imigrantów w obcym państwie jest możliwa, gdy nie ma ich dużego napływu. Wtedy będąc rozsianymi po kraju integrują się z tubylcami, a jeżeli jest ich dużo i tworzą zwarte grupy, to nie mają potrzeby żeby się integrować.