Wpis o treści: "Niczym Führer. Też wszystko poświęcił dla narodu. Ein Volk, ein Reich, ein Führer. To już nawet nie jest zabawne" dotyczył fragmentu wywiadu z Markiem Suskim, który na antenie Radia Zet powiedział m.in. że prezes PiS nigdy się nie ożenił, ponieważ "poświęcił się całym życiem" Polsce. - Służył Polsce i nie chciał, tak jak mówił kiedyś, unieszczęśliwić jakiejś kobiety, którą by pozostawiał służąc Polsce - dodał Suski.

Wpis był widoczny w sieci przez godzinę, po czym został usunięty z profilu "Iustitia Warsaw", a stowarzyszenie przeprosiło za jego umieszczenie.

Administratorzy profilu podkreślili, że porównanie nie było zbyt dobre, a ich intencją było jedynie "wskazanie absurdalności wypowiedzi".

Z kolei na stronie internetowej warszawskiego oddziału stowarzyszenia Iustitia pojawiło się oświadczenie, w którym czytamy, że "wpis został umieszczony bez wiedzy i zgody Zarządu Oddziału i nie jest stanowiskiem Oddziału Warszawskiego".

Ponadto stowarzyszenie poinformowało, że osoba administrująca profilem "Iustitia Warsaw" na Twitterze straciła uprawnienia do umieszczania wpisów na tym koncie.