W rozmowie "Jeden na Jeden" Rafalska dowodziła, że o wzroście przyrostu naturalnego w Polsce świadczą "twarde fakty". Mówiła, że w Polsce ma miejsce skok wzrostu urodzin dzięki programowi 500+ i że takiej sytuacji nie było w naszym kraju od lat.

Minister rodziny zauważyła też, że wzrostowi dzietności sprzyja też korzystna sytuacja na rynku pracy - mamy trzeci rok, w którym poprawiają się jego wyniki, a bezrobocie jest najniższe od 26 lat. Oceniła jednak, że "w tych miesiącach, w których spadało bezrobocie, nawet jeżeli rosła liczba dodatkowych urodzeń, to ona rosła minimalnie". - Tu odbył się skok i nikt temu nie zaprzeczy. Mamy tendencję absolutnie wzrostową - zapewniła.

Minister stwierdziła, że jeżeli w 2017 roku nie urodzi się 400 tysięcy dzieci, to "połknie własny język".

Rafalska mówiła również o planowanych korektach programu 500+. Ma on zostać dopracowany na podstawie dodatkowych informacji, bo dotychczasowe, płynące z samorządów, okazały się nie do końca precyzyjne.

Według planów resortu rodziny, pracy i polityki społecznej, skorygowany program 500+ miałby wejść w życie od 1 października.

Więcej - TVN24.