Reklama

Elektorzy wybiorą kandydata Konfederacji na prezydenta

- Jesteśmy przygotowani na wybory prezydenckie - mówił na konferencji w Sejmie poseł konfederacji Jakub Kulesza.

Aktualizacja: 30.10.2019 12:03 Publikacja: 30.10.2019 11:00

Elektorzy wybiorą kandydata Konfederacji na prezydenta

Foto: Facebook, Konfederacja

arb

- Dostajemy mnóstwo pytań o to, czy będzie wspólny kandydat Konfederacji, czy nie będzie. Dzisiaj chcielibyśmy ogłosić, że Konfederacja zorganizuje prawybory prawicy ideowej na urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskie. W tych prawyborach wybierzemy takiego kandydata, który nie tylko będzie w stanie godnie reprezentować środowiska ideowej prawicy, ale będzie w stanie te wybory wygrać - podkreślił Kulesza.

Witold Tumanowicz, członek powołanej we wtorek przez Konfederację komisji, która ma zorganizować prawybory poinformował, że będą to "prawybory niespotykane dotychczas na polskiej scenie politycznej". Jak dodał prawybory będą wzorowane na amerykańskim systemie elektorskim. - Przeprowadzimy 16 zjazdów wojewódzkich, każde województwo będzie miało przypisaną liczbę elektorów, ci elektorzy będą głosować później na Centralnym Zjeździe Elektorskim, który wybierze kandydata na prezydenta - tłumaczył.

- To jest bezprecedensowe ponieważ chcemy, by wszyscy sympatycy Konfederacji mieli szansę na to, aby wybrać tego jednego kandydata na prezydenta - dodał Tumanowicz.

- Te zjazdy wojewódzkie odbędą się na przełomie grudnia i stycznia - podkreślił.

- Najlepszego kandydata na prezydenta wskażą Polacy - mówił Robert Winnicki. - Wraz z sympatykami Konfederacji wybierzemy 250 elektorów - dodał. Zapowiedział też debaty w ramach prawyborów i rozmowy na temat wizji Polski.

Reklama
Reklama

- Czas na zgłaszanie kandydatów w prawyborach prezydenckich to najbliższe półtora tygodnia. Do 10 listopada kandydaci mogą zgłaszać się - dodał Winnicki.

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Tomasz Trela: Włodzimierzowi Czarzastemu należy się szacunek od Adriana Zandberga
Polityka
Rekordowe nakłady na ochronę zdrowia to wciąż za mało? Eksperci o ustawie budżetowej
Polityka
Czarzasty przewodniczącym Nowej Lewicy. Zandberg: Wybrali przeszłość
Polityka
Sondaż: Sikorski premierem zamiast Tuska? Znamy zdanie Polaków
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama