Reklama

Andrzej Halicki o wystąpieniu sędziego TK Lecha Morawskiego w Oxfordzie

- Jeśli takie osoby reprezentują Polskę to jest to wielki wstyd - mówił w TVN24 o wystąpieniu sędziego TK prof. Lecha Morawskiego w czasie sympozjum w Oxfordzie poseł PO Andrzej Halicki.

Aktualizacja: 12.05.2017 19:10 Publikacja: 12.05.2017 19:01

Andrzej Halicki o wystąpieniu sędziego TK Lecha Morawskiego w Oxfordzie

Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Morawski mówił w Oxfordzie m.in. że reprezentuje nie tylko TK, ale również polski rząd. W swoim wystąpieniu skrytykował niejasność sformułowań w polskiej konstytucji, zarzucił polskim politykom i sędziom korupcję, mówił także, że polski rząd jest przeciw homoseksualistom, ale ich nie prześladuje.

Halicki podkreślił, że - po pierwsze - prof. Morawski "nie jest sędzią, jest dublerem" (to jeden z sędziów zaprzysiężonych przez Andrzeja Dudę w miejsce trzech sędziów wybranych - zdaniem TK legalnie - przez Sejm poprzedniej kadencji).

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Sondaż: Polacy jednoznacznie o obecności polskich żołnierzy na Ukrainie
Polityka
Gen. Mirosław Różański o dronie: Rosja nas testuje. Powinniśmy odpowiedzieć stanowczo
Polityka
Zbigniew Bogucki wyjaśnia co może zrobić rząd, by Karol Nawrocki nie wetował ustaw
Polityka
Sondaż: Polska nieobecna w Białym Domu. Kto, zdaniem Polaków, za to odpowiada?
Materiał Promocyjny
Firmy coraz częściej stawiają na prestiż
Reklama
Reklama