Prezydent Andrzej Duda miał podczas spotkania z premier Beatą Szydło zażądać dymisji szefa MON Antoniego Macierewicza - informował wczoraj dziennik "Fakt". Prezydent ma mieć zastrzeżenia wobec planowanych reform dowództwa. Proponowane zmiany mają wzmocnić pozycję szefa MON. Czytaj więcej

"Trudno mi się odnosić do różnego rodzaju spekulacji medialnych. Oczekiwania, co do zmian w rządzie to poważna sprawa" - odparł rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.. "Jeśli prezydent miałby oczekiwania co do zmian w składzie Rady Ministrów, to na pewno wyraziłby je prezesowi Kaczyńskiemu, a takiej informacji nie mam, żeby takie propozycje formułował" - oświadczył Łapiński. Czytaj więcej

Sprawę w TVN24 skomentował Witold Waszczykowski. - Czytałem takie bajki w jednym z tabloidów, ale to są bajki - powiedział szef MSZ.

- Widziałem się z prezydentem w poniedziałek, ponieważ trwa narada ambasadorska (...) Nie słyszałem żadnych informacji o jakichś konfliktach na linii prezydent-rząd - dodał.

Zdaniem szefa MSZ zmiany w polskiej armii idą w dobrym kierunku. - Generałowie dowodzą polską armią. Armia się zbroi, kupuje nowe zbrojenie. Wolałbym, żeby widziano te pozytywne aspekty, które toczą się w polskiej polityce, i zagranicznej, wojskowe, polityce bezpieczeństwa, a nie koncentrowano się na jakichś konfabulacjach pochodzących z tego, czy innego tabloidu - ocenił Waszczykowski.

Więcej: TVN24