Niepewna większość w Sejmie powoduje, że Prawo i Sprawiedliwość szuka w parlamencie nowych koalicjantów. W tym tygodniu partia Jarosława Kaczyńskiego podpisała z Kukiz'15 umowę o współpracy programowej. Szczegóły porozumienia maja być przedstawione "w najbliższym czasie".

Zdaniem Ryszarda Czarneckiego wpływa to na pozycję koalicjanta PiS w ramach Zjednoczonej Prawicy - Porozumienia. - Mam wrażenie, że pozycja negocjacyjna Gowina w ramach Zjednoczonej Prawicy słabnie i pojawiają się nowe podmioty, typu Kukiz, Bielan, które będą chciały mieć wpływ na rządzenie. I u Gowina zapanowała nerwowość  u Gowina - powiedział w rozmowie z "Super Expressem".

- Minął ten czas, kiedy byliśmy na musiku i los rządu wisiał na głosach Gowina. Tak już nie jest i powinien on o tym wiedzieć! Płakać po nim nie będziemy... - dodał.

O komentarz poproszono również Adama Bielana, który uważa się za p.o. szefa Porozumienia. - Szukam dla Zjednoczonej Prawicy stabilnej większości. A Gowin powinien przestać flirtować z opozycją - powiedział europoseł.