Reklama

Startuje e-PIT, fiskus wypełnił 23 mln zeznań rocznych

Są już gotowe deklaracje dla osób na etatach, zleceniach i dziełach. Przedsiębiorcy rozliczają się sami.

Publikacja: 14.02.2022 19:27

Startuje e-PIT, fiskus wypełnił 23 mln zeznań rocznych

Foto: Adobe Stock

Wystarczy kilka kliknięć, by rozliczyć swój roczny PIT – tak fiskus reklamuje wypełnione przez urzędników zeznania, które czekają na podatników na portalu e-Urząd Skarbowy.

Kto z nich może skorzystać? Głównie ci, którym dochody w trakcie roku rozlicza płatnik. Czyli pracownicy, zleceniobiorcy, zarabiający na umowach o dzieło, członkowie zarządów i rad nadzorczych. W swoim e-PIT (konkretnie jest to PIT-37) znajdą przychody, koszty, dochody, składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne (uwaga: odliczamy je po raz ostatni), zaliczki, ostateczny podatek oraz kwotę do zapłaty albo zwrotu.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Spadki i darowizny
Czy spadek po rodzicach zawsze dzieli się po równo? Jak dziedziczy rodzeństwo?
Podatki
Podatnicy nabici w ulgę. Fiskus nie chce oddawać podatku mimo orzeczenia TK
Praca, Emerytury i renty
Poszła na jednodniową emeryturę, po powrocie dostała niższą pensję. Sąd: to dyskryminacja
Sądy i trybunały
Sędzia był pijany i wjechał w drzewo? Jego prawnik przedstawia inną wersję
Nieruchomości
Sąd Najwyższy powiedział, co trzeba zrobić, żeby zasiedzieć działkę sąsiada
Reklama
Reklama