Reklama
Rozwiń

Król Atlantydy z wysokim budżetem

W najbliższych latach widzowie będą świadkami emocjonującej rywalizacji pomiędzy najpotężniejszymi hollywoodzkimi koncernami. O ile wcześniej się komiksami nie znudzą.

Publikacja: 28.12.2018 18:00

Król Atlantydy z wysokim budżetem

Foto: materiały prasowe

Wszystko rozpoczęło się dziesięć lat temu wraz z premierą „Iron Mana". Wysokobudżetowa adaptacja popularnego komiksu firmy Marvel odniosła oszałamiający sukces i zapoczątkowała tzw. Marvel Cinematic Universe. Od tej pory koncern rośnie w siłę, a wydawane w jego ramach serie, takie jak „Thor", „Strażnicy galaktyki" czy „The Avengers" biją rekordy popularności. To dzięki nim należący do Disneya koncern Buena Vista od kilku lat przynosi największe zyski w branży.

Pozostało jeszcze 86% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Plus Minus
Michał Szułdrzyński: Donald Trump, Ukraina i NATO. A co, jeśli prezydent USA ma rację?
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Plus Minus
Trzęśli amerykańską polityką, potem ruch MAGA zepchnął ich w cień. Wracają
Plus Minus
Kto zapewni Polsce parasol nuklearny? Ekspert z Francji wylewa kubeł zimnej wody
Plus Minus
„Brzydka siostra”: Uroda wykuta młotkiem
Plus Minus
„Super Boss Monster”: Kto wybudował te wszystkie lochy