O młodzieży nieodpowiedzialnie

Każdego roku statystyki nieubłaganie wykazują rosnącą liczbę samobójstw wśród nastolatków i młodych dorosłych nieradzących sobie z własnymi lękami i atakami bezdusznych rówieśników. Próbę analizy tego zjawiska podejmuje film „Wszystkie jasne miejsca" Bretta Haleya. Próbę, trzeba przyznać, nieudaną i nieunoszącą ważkiego problemu potęgowanego przez samotność i depresję.

Publikacja: 20.03.2020 18:00

O młodzieży nieodpowiedzialnie

Foto: Rzeczpospolita

Theodore (Justice Smith) ratuje stojącą na skraju mostu Violet (Elle Fanning) przed skokiem w przepaść. Oboje mierzą się na co dzień z poważnymi trudnościami – ona straciła siostrę w wypadku samochodowym i nie potrafi wyjść z żałoby, on natomiast zmaga się z zaburzeniami psychicznymi (niezdefiniowaną najpewniej dwubiegunowością), przez co w liceum uchodzi już nie tyle za outsidera co wręcz za świra (choć nie znosi etykietek, to sam używa tego określenia). Wspólnie zaczynają pracę nad szkolnym projektem, którego celem jest odnalezienie „cudów" stanu Indiana, co wcale nie jest takie proste. Trudniejsze od tego okazuje się jednak, niczym w klasycznym kinie drogi, poszukiwanie samych siebie oraz sensu w życiu.

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl

Zyskaj dostęp do ekskluzywnych treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Piotr Zaremba: Granice sąsiedzkiej cierpliwości
Plus Minus
Nie dać się zagłodzić
Plus Minus
„The Boys”: Make America Great Again
Plus Minus
Jan Maciejewski: Gospodarowanie klęską
Plus Minus
„Bombaj/Mumbaj. Podszepty miasta”: Indie tropami książki
Plus Minus
Irena Lasota: Moja starcza obsesja?