Reklama

Prof. Rotfeld: Zachód wkroczył w etap deficytu przywództwa

Droga do budowania Polski bezpiecznej, silnej i nowoczesnej prowadzi przez wykorzystanie wielostronnych instytucji międzynarodowych. Nie ma lepszego wyboru niż umacnianie siły wewnętrznej kraju oraz zwartości Unii Europejskiej i NATO – mówi Jerzemu Haszczyńskiemu prof. Adam Daniel Rotfeld, były szef naszej dyplomacji.
Prof. Rotfeld: Zachód wkroczył w etap deficytu przywództwa

Foto: Rzeczpospolita

Plus Minus: Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych 3 listopada uchodzą za niezwykle ważne. Czy po tym, kto wygra, dowiemy się, w jakim świecie żyjemy?

Powszechne jest przekonanie, że prezydentura Donalda Trumpa przyśpieszyła spadek przywódczej roli USA w świecie. Przyczyny tego stanu rzeczy mają głównie charakter wewnętrzny. Hasło „Make America Great Again" („Uczyńmy Amerykę znów wielką") opierało się na jego biznesowym doświadczeniu i transakcyjnym podejściu do polityki bezpieczeństwa. Ameryka – w jego rozumieniu – ponosi nadmierne koszty. Skoro produkt krajowy brutto (PKB) Niemiec i innych państw Europy Zachodniej jest wysoki, to należy stosownie podnieść poziom ich wydatków na zbrojenia.

Pozostało jeszcze 98% artykułu

4 zł tygodniowo przez rok !

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu RP.PL z The New York Times.

Autentyczne dziennikarstwo na cały rok.

Kliknij i poznaj szczegóły oferty

Reklama
Plus Minus
Sztuczna inteligencja na froncie. „Istnieje ryzyko, że broń autonomiczna sama zacznie podejmować decyzje”
Materiał Promocyjny
Nowy luksus zaczyna się od rozmowy. Byliśmy w showroomie EXLANTIX
Plus Minus
„Megadeth”: Pożegnanie z gitarą
Plus Minus
„Monolok”: W poszukiwaniu opowieści
Plus Minus
„Karakum”: Wielbłąd dla początkujących
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama