Tajemnice pod taflą wody

Nurek obiecał, że jeżeli tylko ciało jest w tym jeziorze, to je odnajdą. Udało się – po sześciu latach od zaginięcia! Mój rozmówca mówi, że pamięta jak dziś, że ówczesny komendant napisał mu później krótkiego SMS-a: „Gratuluję determinacji”. To było dla niego bardzo ważne.

Publikacja: 12.04.2024 17:00

Tajemnice pod taflą wody

Foto: adobe stock

W rozmowie o zaginięciach i poszukiwaniach osób w trudno dostępnych miejscach nie można pominąć wątku utonięć i przeszukiwania akwenów. O poszukiwaniach i o tym, jak zachować bezpieczeństwo nad wodą, rozmawiałem ze specjalistą w tej dziedzinie, Maciejem Rokusem, szefem Grupy Specjalnej Płetwonurków RP i biegłym sądowym zajmującym się poszukiwaniem ludzi lub zwłok na obszarach wodnych i w terenach trudno dostępnych. On i jego ekipa pracowali przy najgłośniejszych poszukiwaniach ostatnich lat, odnaleźli już około 200 osób – w tym ciało Jana Lityńskiego.

Pozostało 97% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Kataryna: Cham, ale swój
Plus Minus
Jan A.P. Kaczmarek: Dobry film może zmienić życie twórcy
Plus Minus
Tomasz P. Terlikowski: Taka debata o aborcji nie jest ok
Plus Minus
Europejskie wybory kota w worku
Plus Minus
Waleczny skorpion