„Oscarowe wojny. Historia Hollywood pisana złotem, potem i łzami”: A Oscar trafia do...

Książka Michaela Schulmana to historia Oscarów w pigułce. Znajdziemy w niej nie tylko soczyste anegdoty, ale też obraz przemian społecznych i kulturowych w XX i XXI wieku.

Publikacja: 23.02.2024 17:00

Will Smith i Jada Pinket-Smith na czerwonym dywanie przed 94. galą wręczenia Oscarów w 2022 r. To na

Will Smith i Jada Pinket-Smith na czerwonym dywanie przed 94. galą wręczenia Oscarów w 2022 r. To na niej aktor wywołał skandal, policzkując na scenie komika Chrisa Rocka, który żartował z fryzury jego żony

Foto: VALERIE MACON

Już 10 marca odbędzie się 96. ceremonia wręczenia Oscarów. Popularność gali rosła z biegiem czasu, organizująca ją Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej miała w swojej historii okresy wzlotów i upadków. Od kilku lat trwa dyskusja o przyszłości oscarowej machiny. Rozwój platform streamingowych, pandemia, odpływ widzów z kin, a także ostatnie strajki scenarzystów i aktorów mocno nadwyrężyły branżę. Padają pytania: dla kogo właściwie są Oscary i czy mają one jeszcze jakieś znaczenie?

Pozostało 88% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Decyzje Benjamina Netanjahu mogą spowodować upadek Izraela
Materiał Promocyjny
Co czeka zarządców budynków w regulacjach elektromobilności?
Plus Minus
Prawdziwa natura bestii
Plus Minus
Śmieszny smutek trzydziestolatków
Plus Minus
O.J. Simpson, stworzony dla Ameryki
Plus Minus
Upadek kraju cedrów