Natalia Miller

Nie tylko city break. Polska turystyka podąża za światowymi trendami

Wpaść na kawę do Sztokholmu, przetrwać samemu w biebrzańskiej dziczy, zakochać się znowu w górskiej wędrówce czy zwiedzać Londyn śladem Sherlocka Holmesa? Polacy na całego wracają do podróżowania, odbijając sobie czas pandemii, która wielu pozbawiła możliwości wyjazdów.

Drugie życie bazarów

Zakupy internetowe nie wykończyły targowisk. Wciąż są ludzie, którzy wolą wizytę na bazarze od powtarzalnych zakupów w supermarkecie.

„Jerozolima. Biografia”: Miasto jak beczka prochu

Choć objętość tej miejskiej biografii może przytłaczać, to płynność narracji pozwala szybko odnaleźć się w opisywanej historii Jerozolimy.

„Sopoty”: Kasyno, bale i plaża

„Sopoty” to biografia miasta, które jest połączeniem galerii, cyrku i sali balowej.

Nie każde zwierzę to aktor. W IO wcieliły się dwa osiołki

Hola i Tako zagrały niemal oscarowe role. Wcieliły się w postać osiołka IO, bohatera filmu Jerzego Skolimowskiego. Ale nauczyć zwierzęta grania w filmach i reklamach nie jest wcale łatwo. A jeszcze trudniej znaleźć odpowiednie.

Ukraińskie rodziny po roku. Nie jesteśmy już w Polsce jak ślepe kocięta

Wraz z wybuchem wojny w Ukrainie przybyły do Polski setki tysięcy uchodźców. Część z nich zaaklimatyzowała się w naszym kraju, część postanowiła powrócić do ojczyzny. Przyjrzeliśmy się losom kilku rodzin.

„Dyktatorzy mody. Wzloty, upadki i skandale”: Na wybiegu i w pracowni

Za odzieżowym dziełem sztuki często stoi artysta projektant. Ubiera ludzi, ale też próbuje poprzez swe kolekcje przekazać coś więcej.

Zero waste. Czy da się tak żyć?

Jeżeli ludzkość skolonizuje Marsa, tamtejsze społeczeństwo z powodu ograniczonych zasobów będzie musiało stosować zasadę „żadnych odpadów”. Przybywa osób przekonanych, że i na Ziemi nie mamy innego wyjścia.

„Storyteller”: Bębnów uczył się sam

Książka „Storyteller” zaczęła się od historyjek na Instagramie. Dave Grohl chciał podzielić się z fanami niedorzecznymi momentami z przeszłości.

Polskie małżeństwa przechodzą kryzys

Związek małżeński coraz częściej przypomina spółkę, w ramach której każdy z partnerów przez pewien czas doświadcza poszukiwanej satysfakcji. Ślubów jest coraz mniej, rozwodów coraz więcej. A te ostatnie to jedno z najbardziej traumatycznych przeżyć w ludzkim życiu.