Spraw sobie prezent.
Dostęp do rp.pl do 50% taniej!
Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl
Otrzymasz dostęp do serwisu rp.pl, w tym artykułów z "Rzeczpospolitej"
i weekendowego magazynu Plus Minus.
Aktualizacja: 04.12.2023 16:37 Publikacja: 13.10.2023 17:00
Foto: mat.pras.
Dziennikarstwa od medycyny sądowej nie dzieli tak dużo, jak mogłoby się wydawać. Łączy je ustalanie faktów, krytyczne myślenie i sceptyczne podejście. Amerykański dziennikarz Bruce Goldfarb, który pracował również jako asystent lekarza sądowego, o Frances Glessner Lee wie więcej niż ktokolwiek na świecie. Zafascynowany „pierwszą damą medycyny sądowej”, precyzyjnie opisał jej życie i spuściznę, którą po sobie pozostawiła.
Jego debiut pt. „18 zbrodni w miniaturze” nawiązuje do kolekcji 18 dioram – miniaturowych domków pełnych detali. Te wykonane przez Lee makiety do dzisiaj służą jako narzędzia szkoleniowe dla policyjnych śledczych.
Spraw sobie prezent.
Dostęp do rp.pl do 50% taniej!
Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl
Otrzymasz dostęp do serwisu rp.pl, w tym artykułów z "Rzeczpospolitej"
i weekendowego magazynu Plus Minus.
Czy powrót „Flashbacka”, legendarnej platformówki sprzed 30 lat, okazał się udany?
Odrzucenie całej, zdobywanej od Arystotelesa, przez św. Tomasza aż do nowożytności wiedzy o ludzkiej duszy i charakterze jest tak samo „otwierające przed człowiekiem nowe horyzonty”, jak dla fizyki wyzwalające byłoby zniszczenie dorobku Newtona, Faradaya i Einsteina razem wziętych.
Olga Ptak w swoich esejach o śmierci potrafi wprowadzić nas w intymną przestrzeń, w której przestajemy być intruzami czy turystami.
Wysadzenie w powietrze banku centralnego, likwidacja edukacji publicznej, zamknięcie większości ministerstw… Nie wiadomo, który z pomysłów Javiera Milei jest najbardziej szalony. Ale prawdziwa tragedia zdarzy się, jeśli żaden nie zostanie wprowadzony w życie.
Cieszę się z każdej chwili, gdy przyłapię świat na niezmienności. Wszystko wokół się zmienia, a tu proszę, pan Marian strzyże na Mokotowie od 57 lat. I bardzo się cieszę, że znów nie wolno mówić „Ciemno jak w dupie u Murzyna”. Choć tym razem nikomu nie zawadza swojska „dupa”.
Jak powinna wyglądać cyfrowa transformacja biznesu i jak mogą ją wspierać nowoczesne technologie – wyjaśnia Olga Złotnicka, dyrektorka wykonawcza ds. transformacji i efektywności Orange Polska.
Mieszkające w hrabstwie Pembrokshire małżeństwo przetrzymywało w swoim ogrodzie XIX-wieczny 30-kilogramowy pocisk pochodzący z działa okrętowego. Musieli interweniować saperzy.
Między Białowieżą a Hajnówką doszło do wypadku – ciężarowy pojazd wojskowy potrącił dwa żubry. Zwierzęta niestety nie żyją.
Sąd Najwyższy Rosji uznał ruch LGBTQ za ekstremistyczny. Aktywiści i eksperci spodziewają się najgorszego.
Od dwóch lat gwałtownie rośnie liczba Turków, którzy aplikują o azyl w Niemczech. Często są bez szans, zwłaszcza Kurdowie.
Psycholożka Anna Alończyk apeluje: Wszyscy mamy obowiązek reagowania na innych. Po okresie pandemii, coraz więcej młodych ludzi ma obniżony nastrój, depresję, myśli samobójcze.
Czy powrót „Flashbacka”, legendarnej platformówki sprzed 30 lat, okazał się udany?
Odrzucenie całej, zdobywanej od Arystotelesa, przez św. Tomasza aż do nowożytności wiedzy o ludzkiej duszy i charakterze jest tak samo „otwierające przed człowiekiem nowe horyzonty”, jak dla fizyki wyzwalające byłoby zniszczenie dorobku Newtona, Faradaya i Einsteina razem wziętych.
Olga Ptak w swoich esejach o śmierci potrafi wprowadzić nas w intymną przestrzeń, w której przestajemy być intruzami czy turystami.
Bierna postawa pracownika może stanowić powód do zwolnienia. Dbanie o dobro firmy i zgłaszanie nieprawidłowości to nie tylko prawo, ale również obowiązek, który ciąży na każdym zatrudnionym.
Przedsiębiorcy już przygotowują się do wdrożenia elektronicznych listów przewozowych. Zainteresowanie eCMR jest masowe.
Gdy są podejrzenia, że firma chwilówkowa łamie prawo, ale brak na to dowodów można prosić o pomoc Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów by ocenić działania takiego podmiotu – mówi Adam Kaczor, adwokat z KPR Kancelarii Restrukturyzacyjnej.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję przeciw Ukrainie. Wołodymyr Zełenski zapowiada kolejne pakiety pomocy wojskowej od partnerów Ukrainy.
Prezenterka "Wiadomości" w publicznej TVP Danuta Holecka odczytała w niedzielę przeprosiny dla fotografa Bartosza Sadowskiego. Publiczna telewizja wykorzystała bez jego zgody zdjęcie jego autorstwa przedstawiające biznesmena Jana Kulczyka.
To Palestyńczycy z Hamasu rozniecili ten konflikt, przedzierając się do Izraela, zabijając i biorąc zakładników. Przeciwko komu więc należałoby protestować, kogo nazywać zbrodniarzem?
Katarzyna Daniłko zarzuciła Poczcie Polskiej sprzedawanie w swoich punktach podróbek torebek luksusowych marek. Instytucja początkowo żądała sprostowania, ale ostatecznie wycofała produkty ze sprzedaży.
"Czy nowy rząd powinien znieść zakaz handlu w niedzielę?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Nie ma unijnej zgody co do AI Act, projektu kluczowego aktu prawnego, który miałby regulować kwestie związane z rozwojem i wdrażaniem sztucznej inteligencji na Starym Kontynencie.
Narodowy operator inwestuje w dostawę ostatniej mili oraz zaplecze logistyczne. Wskazuje, że już widać wzrosty liczby przesyłek.
Wzmocnienie dochodów własnych powinno nastąpić poprzez zwiększony udział w podatku PIT oraz zwrot kompetencji, które w ciągu ostatnich ośmiu lat PIS samorządom odebrał - uważa posłanka Koalicji Obywatelskiej, była marszałek województwa lubuskiego.
Komisja do zbadania rosyjskich wpływów orzekła, że dezinformacją jest twierdzenie, iż jednym z powodów podpisania porozumienia w 2013 r. pomiędzy SKW i FSB, była ewakuacja polskich żołnierzy z Afganistanu. Przedstawione dowody są wątpliwe.
Ustabilizowanie sytuacji finansowej, powrót do konstytucyjnej idei samorządności, wzmocnienie dochodów własnych jst, zmiany w systemie edukacji – tego między innymi oczekują prezydenci, burmistrzowie i marszałkowie od nowego koalicyjnego rządu.
„Nie ma dowodów naukowych wskazujących na konieczność rezygnacji z paliw kopalnych, aby ograniczyć globalne ocieplenie do 1,5 st. C.” – stwierdził podczas szczytu klimatycznego w Dubaju Sułtan Ahmed Al Dżaber, minister przemysłu i zaawansowanych technologii Zjednoczonych Emiratów Arabskich, pełniący funkcję prezydenta szczytu klimatycznego COP28.
Obrońcy praw człowieka próbowali powstrzymać holenderski rząd przed eksportem do Izraela części do myśliwców F-35. Przed sądem przekonywali, że eksport może sprawić, iż Holandia będzie współwinna zbrodni wojennych.
Siłom zbrojnym Wielkiej Brytanii może w najbliższej dekadzie zabraknąć 17 miliardów funtów (prawie 86 mld zł) na sprzęt - oświadczyła brytyjska organizacja zajmująca się sprawdzaniem wydatków publicznych.
Zła pozycja najazdowa to największy problem Polaków na początku sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. - Brakuje im dynamiki, potrzebują odpoczynku - uważają eksperci.
Choć Boże Narodzenie już za trzy tygodnie, to aż 53 proc. Polaków nie kupiło jeszcze ani jednego prezentu. Co trzeci ma część podarunków, ale tylko co 25. kupił już wszystkie.
Stowarzyszenie Gmin Górskich wraz z ich mieszkańcami apeluje o wprowadzenie obowiązku jazdy w terenach wysokogórskich zimą na oponach zimowych. Powodów jest kilka.
Praca na najniższych obrotach nie jest wprawdzie zjawiskiem nowym, jednak została naświetlona przez influencerów w mediach społecznościowych w 2022 roku. Na czym polega ten trend i jakie są dzisiaj jego konsekwencje dla pracodawców?
- To jest jeden z największych bubli prawnych wyprodukowanych przez ostatnie 30 lat. Domagamy się komisji śledczej, która sprawdzi, kto wpisał te przepisy do tej ustawy "lex Kloska - powiedział premier Mateusz Morawiecki (PiS), odnosząc się do sprawy ustawy wiatrakowej.
Na okupowanych terenach Ukrainy powstała jednostka wzorowana na tej, która w czasie II wojny światowej zwalczała niemieckich szpiegów i dywersantów, a przy okazji mordowała i wysyłała na Syberię. przeciwników sowieckiego reżimu.
Produkcja Volkswagena Caddy w Poznaniu oraz Volkswagena Craftera we Wrześni będzie kontynuowana. Wielkopolska to jedyne miejsce na świecie, w którym powstają te dwa modele - mówi Stefanie Hegels, prezes Volkswagen Poznań.
Oprogramowanie bez programisty? Czemu nie. Sztuczna inteligencja pomaga w tworzeniu nawet bardzo zaawansowanych aplikacji, a wszystko to niskim kosztem i niewielkim zaangażowaniem czasowym. W konsekwencji wzrost dostępnej na rynku liczby usług z zakresu sztucznej inteligencji skłania do wykorzystania nowinek technicznych w celu optymalizacji kosztów biznesu, ale ta rewolucyjna technologia niesie za sobą również ryzyko… i pytania, wiele pytań.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas