Fiński domek Kapuścińskiego. Miało być Centrum Reportażu, jest ruina

To był mały domek. Po śmierci Wielkiego Reportera miał zamienić się w Centrum Reportażu. Została spalona ściana, pryzma cegieł, sterta desek.

Publikacja: 07.10.2022 10:00

Fiński domek Kapuścińskiego. Miało być Centrum Reportażu, jest ruina

Foto: JAKUB KOWALSKI

To literatura faktu, więc zacznijmy od liczb: Ryszard Kapuściński urodził się 4 marca 1932 r. w Pińsku. Wojna wymusiła tułaczkę rodziny – Przemyśl, Sieraków w Puszczy Kampinoskiej, Świder i Warszawa, gdzie Kapuścińscy zamieszkali w jednym z kilkudziesięciu drewnianych baraków wzniesionych przez radzieckich budowniczych nieswojego miasta, którzy potem wspaniałomyślnie przekazali domy miejscowym. Przypadł im numer 6 w kolonii III, o czym informowała czerwona plakietka wbita w deskę.

Pozostało jeszcze 97% artykułu

Tylko 6 zł za pierwszy miesiąc czytania.

O tym, jak szybko zmienia się świat. Czy będzie pokój na Ukrainie. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, tłumaczymy, inspirujemy.

Plus Minus
Mateusz Dobrowolski: „AI pomogła mi stworzyć dokumentację rozwoju”
Plus Minus
Telefon zaufania, słucham…
Plus Minus
„Trucizna”: Dorzucić coś do kociołka
Plus Minus
"Żelazny sen" - nowe wydanie skandalizującej książki Normana Spinrada
Materiał Promocyjny
Zrównoważony rozwój: biznes między regulacjami i realiami
Plus Minus
„Wąwóz”: Romans na dwóch wieżach
Materiał Promocyjny
Zrozumieć elektromobilność, czyli nie „czy” tylko „jak”