Reklama
Rozwiń

Michał Szułdrzyński: Co gniecie Netflix - polityczna poprawność czy konkurencja?

Tuż po świętach Wielkiejnocy znawców show-biznesu zelektryzowała wiadomość z giełdy. Akcje Netfliksa poleciały w dół, bo firma zaraportowała pierwszy od dekady spadek liczby subskrybentów, a w dodatku prognozuje dalsze kurczenie się tej liczby o 2 mln. Biorąc pod uwagę, że ma ponad 200 mln użytkowników, to nie jest wielka strata, ale inwestorów wystraszył trend.

Publikacja: 22.04.2022 17:00

Michał Szułdrzyński: Co gniecie Netflix - polityczna poprawność czy konkurencja?

Foto: Pixabay

To nie pierwszy sygnał ostrzegawczy, w połowie 2021 r. firma donosiła o spadku liczby użytkowników w USA o 400 tys. (ale globalnie jeszcze rosła). Wtedy tłumaczono to związanymi z covidem opóźnieniami premier. Teraz tłumaczeń też nie brakuje. Jednym z nich jest wojna w Ukrainie i związane z tym wyjście Netfliksa z rosyjskiego rynku, za co akurat firmę należy pochwalić, bo zdecydowała się na to już po kilku dniach jako jedna z pierwszych. Innym z powodów, na który wskazują władze serwisu, jest plaga współdzielenia haseł. Firma szacuje, że nawet 100 mln użytkowników korzystać ma z cudzych kont, nie płacąc Netfliksowi, lecz np. dzieląc się kosztami abonamentu.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Plus Minus
„F1: Film” z Bradem Pittem jako przejaw desperacji Apple Studios. Czy to hit?
Plus Minus
Chaos we Francji rozleje się na Europę
Plus Minus
Podcast „Posłuchaj Plus Minus”: Przereklamowany internet
Plus Minus
Gość „Plusa Minusa” poleca. Joanna Opiat-Bojarska: Od razu wiedziałam, kto jest zabójcą
Plus Minus
„28 lat później”: Memento mori nakręcone telefonem