Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 05.08.2021 21:44 Publikacja: 06.08.2021 10:00
Ta burza doprowadziła do tragedii na obozie harcerskim w Suszku w Borach Tucholskich. Krzysztof Piasecki śledził jej przebieg. Zdjęcie zrobione w rejonie Krotoszyna 11 sierpnia 2017 r. około godz. 19
Foto: Krzysztof Piasecki
Plus Minus: Co tak naprawdę pociąga cię w burzach? Niebezpieczeństwo? Siła?
Raczej tajemnica. Mamy bardzo rozwinięte różnego rodzaju technologie, a nadal nie jesteśmy w stanie dokładnie, co do miejsca i czasu, prognozować burz, ich przebiegu, zagrożeń, jakie przyniosą. Pociąga mnie ta nieprzewidywalność i niepowtarzalność każdej z nich. Bo nie ma dwóch takich samych burz. Są między nimi oczywiście rozmaite podobieństwa, często je porównujemy, mówimy, że prognozy wyglądają podobnie jak tego i tego dnia, np. pięć lat temu, ale potem rozwój burzy nigdy nie wygląda dokładnie tak samo.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Politycy zadziwiają nas swoim słowotwórstwem. Przez lata prym wodził prezes Kaczyński. Ale ma godnych naśladowców.
„Człowiek to najlepszy firewall” – to hasło tegorocznej konferencji Akademii cyberPEKAO – wydarzenia edukacyjnego zorganizowanego przez Bank Pekao S.A. Spotkanie było poświęcone jednemu z najważniejszych współczesnych wyzwań: jak budować odporność na cyberzagrożenia?
Czy zachęcony swoim sukcesem na Bliskim Wschodzie Trump będzie chciał teraz oklasków w ukraińskim parlamencie? A...
Leon XIV – choć kontynuuje linię Franciszka – wyraźnie nawiązuje też – co zapowiadał – do Leona XIII.
Osobowość wykonawcy jest przedmiotem muzyki dużo bardziej niż uszy słuchaczy, które chłoną zmianę, ruch jaki dok...
Rozbudowa szybkich sieci ładowania jest szczególnie ważna dla wzrostu sprzedaży samochodów ciężarowych, bez których trudno myśleć o dekarbonizacji – ocenia Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.
Drodzy czytelnicy! To jest mój ostatni tekst w „Plusie Minusie”, kończę ten wieloletni cykl felietonów i żegnam...
Dziś wszystkie technologie, które będą pomagały przemysłowi w prognozowaniu i optymalizowaniu zużycia energii, są już dostępne. Redukcja strat i przestojów czy zwiększanie elastyczności systemu nigdy nie były prostsze – mówi Anna Nowak-Jaworska, prezeska Schneider Electric Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas