Aktualizacja: 24.01.2015 17:47 Publikacja: 24.01.2015 17:00
Foto: materiały prasowe
Każdy, kto liznął choć trochę wiedzy o show-biznesie i rynku fonograficznym, wie, że największą sprzedaż w historii osiągnął album „Thriller" Michaela Jacksona. Trudno się dziwić: transgresyjny król popu i teledysków miał bezprecedensowe wsparcie MTV. Ale to, że na drugim miejscu płytowych bestsellerów wszech czasów znajduje się AC/DC z albumem „Back in Black" – będzie dla wielu zaskoczeniem. Z wielu względów. Zespół Angusa Younga długo był lekceważony, a i dziś nie traktuje się go poważnie. Wciąż można usłyszeć, że grają starego rock and rolla w wyostrzonej formie. Poza tym Angus Young nigdy nie skończył gimnazjum i na pewno musi być zakompleksionym przygłupem. Trudno też go zrozumieć, gdy mówi australijsko-szkockim slangiem.
– Kiedy przybyliśmy do Anglii, wyzywano nas od australijskich wieśniaków, naśmiewano się z akcentu i chciano odesłać pierwszym statkiem do domu – mówił w jednym z wywiadów Angus Young.
Idealny idol robociarzy! I kurdupel o wzroście 157 cm.
Błąd! Najmniejszy gitarzysta świata prowadzi obecnie największy, najważniejszy zespół rockowy, który zgromadzi na tegorocznych koncertach więcej fanów niż wymuskany, lansowany przez rockowe i polityczne salony Bono z U2. A przełomem w długiej drodze na rockandrollowy szczyt, czemu poświęcona jest jedna z piosenek AC/DC, była właśnie płyta „Back in Black" (1980), którą kupiło na całym świecie 50 mln fanów. Tylko „Thriller" był lepszy. Tylko wyrafinowane „The Dark Side of the Moon" Pink Floyd walczy do dziś z „Back in Black" o miejsce numer dwa.
Bierzemy udział w podnoszeniu świadomości cyfrowej i kompetencji społeczeństwa, które dzięki temu będzie świadome zagrożeń, bardziej odporne na oszustwa, kradzieże i działania hybrydowe - mówi Krzysztof Malesa, dyrektor ds. strategii bezpieczeństwa, członek zarządu polskiego oddziału Microsoft.
Spektakle „Laborantka” i „Na prochach” to diagnozy obecnego i nadchodzącego świata, a nawet więcej: przestrogi przed katastrofą.
„Skok po marchewkę” to niepoważny tytuł, który wywołuje poważne emocje.
Nowy język to dodatkowe okno na świat – głosi chińskie przysłowie. O tym właśnie mówi książka Viorici Marian.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
„Oskar, Patka i złoto Bałtyku” to dowód, że polskie kino dziecięce się odrodziło.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Oparta na oskarżeniach narracja prawicy nie zwalnia rządu z egzaminu. Prokurator Ewa Wrzosek jest politycznie zaangażowana. A w środę mecenas Jacek Dubois drwił w serwisie X z przesłuchania Barbary Skrzypek. To ślepa uliczka rozliczeń.
Czy Polska powinna uczestniczyć w NATO-wskim programie nuclear sharing (NS)? Opinie z pewnością są podzielone. Inną sprawą jest apel o przekazanie Polsce broni jądrowej wyrażony przez Andrzeja Dudę na łamach „Financial Times”. Moim zdaniem bez wyczucia i w fatalnym momencie.
Film „Nosferatu” zachwyca hipnotyzującą estetyką, natomiast spektakl „Dracula” w Gliwicach po mistrzowsku buduje napięcie.
Działania „obronne” prezesa TK to reakcja bardzo stonowana. Mogła przecież przybrać postać działania ukierunkowanego na ściganie rzecznika generalnego TSUE za instytucjonalny zamach stanu.
„Fala” Rafała Księżyka koncentruje się wokół roku orwellowskiego i Jarocina '84 r., najsłynniejszej edycji festiwalu, postpunku, losach Siekiery, Variete i 1984 r.
„Oceniam, że poparcie dla Sławomira Mentzena będzie jeszcze rosło, bo politycy Konfederacji czerpią z tych samych strategii, które doprowadziły do władzy Donalda Trumpa” – mówi w podcaście „Rzecz w tym” Krzysztof Janik, były przewodniczący SLD.
Celine Dion ostrzega fanów przed krążącymi w Internecie nagraniami wygenerowanymi przez sztuczną inteligencję. Pracownicy artystki zastrzegają, że utwory powstały bez jej ingerencji. Jacy twórcy w przeszłości wypowiadali się w podobnym tonie?
16. edycja objazdowego cyklu gościć będzie wiele nowych projektów, w tym Zalewski X T.Love. Podczas 144 koncertów zagrają m in. Artur Rojek, Nosowska/Król, Kacperczyk oraz Mrozu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas