Ekstraklasa. Legia - Widzew na remis, Raków ucieka

Pierwszy od prawie dziesięciu lat mecz Legii z Widzewem przy Łazienkowskiej nie rozczarował.

Publikacja: 24.02.2023 23:02

Trener Janusz Niedźwiedź zapowiadał, że Widzew przyjechał, by wygrać z Legią po 23 latach przerwy. Statystyk poprawić się nie udało, ale zespół z Łodzi zostawił po sobie bardzo dobre wrażenie, pokazał charakter i niewiele brakowało, by wywiózł trzy punkty.

Legia dwukrotnie wychodziła na prowadzenie. Najpierw po ładnej asyście Bartosza Kapustki gola głową strzelił Paweł Wszołek (podobną bramkę dla Widzewa zdobył Kristoffer Hansen). Później po dośrodkowaniu Wszołka piłkę próbował wybić Marek Hanousek - chciał uprzedzić Igora Strzałka, ale trafił do własnej bramki.

Wszołek pracował na tytuł bohatera wieczoru, ale i jemu zabrakło szczęścia. Po rykoszecie od jego głowy Bartłomiej Pawłowski strzałem z rzutu wolnego trafił na 2:2. Obie drużyny miały jeszcze sporo sytuacji, by zgarnąć całą pulę, ale wynik się już nie zmienił.

Z tego, co wydarzyło się w Warszawie, zadowoleni są najbardziej piłkarze Rakowa. Lider z Częstochowy przegrywał w Białymstoku już po trzech minutach, ale odrobił straty, pokonał Jagiellonię 2:1 i powiększył przewagę nad Legią do dziewięciu punktów.

22. KOLEJKA EKSTRAKLASY

Jagiellonia - Raków 1:2 (J. Imaz 3 - J. Carlos Silva 38, T. Petrasek 75)

Legia - Widzew 2:2 (P. Wszołek 18, M. Hanousek 76-sam. - K. Hansen 70, B. Pawłowski 83)

Sobota

Piast - Cracovia (15.00, Canal+ Sport)

Warta - Korona (17.30, Canal+ Sport)

Lechia - Radomiak (20.00, Canal+ Sport, Canal+ 4K)

Niedziela

Stal - Górnik (12.30, Canal+ Sport)

Wisła - Pogoń (15.00, Canal+ Sport, Canal+ 4K)

Śląsk - Lech (17.30, Canal+ Premium)

Poniedziałek

Zagłębie - Miedź (19.00, Canal+ Sport)

2 / 3
Barcelona przegrała mecz o wicemistrzostwo, Robert Lewandowski z golem. Real świętuje tytuł
Barcelona gra o wicemistrzostwo Hiszpanii, a Robert Lewandowski o tytuł króla strzelców
Górnik Zabrze na ścieżce do sukcesu. Na taki sezon czekał 30 lat
Stefan Szczepłek: Wisła zdobyła Puchar Polski. Za takie mecze kochamy piłkę
Hiszpanie zapewnili Wiśle Kraków Puchar Polski. Dogrywka i wielkie emocje na Narodowym