Orzeł Innowacji: Kapituła Konkursu

Publikacja: 06.06.2024 20:00

Maciej Maciejowski, prezes Gremi Media:

Doświadczony menedżer z branży medialnej, którego pasja do mediów rozpoczęła się w 2000 roku, gdy rozpoczął pracę w Grupie Onet. Ponad 15 lat był związany z Grupą TVN, w której od 2012 roku zasiadał w zarządzie oraz zajmował stanowisko dyrektora pionu digital, gdzie był odpowiedzialny za cyfrową transformację.

Marcin Piasecki, redaktor, publicysta „Rzeczpospolitej”, redaktor zarządzający „Rzeczpospolitej”:

W swojej karierze dziennikarskiej pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej” i magazynie ekonomicznym „Profit”. Pierwszy naczelny polskiej edycji „Forbesa”, zastępca redaktora naczelnego „Dziennika” i „Dziennika Gazety Prawnej”. Naczelny dodatku ekonomicznego do „Dziennika” – „The Wall Street Journal Polska”. Gość i współautor programów radiowych i telewizyjnych, m.in. w TVN CNBC, Polsat News, TOK FM, Radio PiN, radiowej Jedynce i Trójce. Prowadzący oraz moderator wielu konferencji i debat gospodarczych.

Krzysztof Maksymik, biegły rewident, partner w dziale rewizji finansowej, członek zarządu BDO:

Ekspert w zakresie rachunkowości i sprawozdawczości finansowej. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej i Polsko-Niemieckiego Forum Akademickiego. Stypendysta DAAD (Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej) na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie.

Biegły rewident z kilkunastoletnim doświadczeniem w badaniu sprawozdań finansowych (polskie standardy rachunkowości, MSSF, HGB) firm z różnych branż (w szczególności budownictwo, deweloperzy, firmy handlowe), w tym również spółek giełdowych. Zwolennik promowania i wdrażania dobrych praktyk ładu korporacyjnego.

Ceniony trener szkoleń w zakresie rachunkowości (MSSF, polskie standardy rachunkowości). członek komitetu ds. weryfikacji oficjalnego tłumaczenia Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości (2011, 2013, 2016). Autor licznych artykułów w prasie branżowej poświęconych rachunkowości i rewizji finansowej. Zaangażowany w prace samorządu biegłych rewidentów w zakresie oceny skutków wdrożenia przepisów prawnych z zakresu rachunkowości, rewizji finansowej i podatków.

Jarosław Sroka, członek zarządu KI Next:

Menedżer w dziedzinie komunikacji korporacyjnej i rynku mediów. Wieloletni dziennikarz oraz redaktor naczelny głównych polskich gazet gospodarczych, m.in. „Gazety Prawnej”, „Pulsu Biznesu”, tygodnika „Newsweek Polska”; współtworzył rynek nowoczesnych mediów biznesowych w Polsce. Od lipca 2009 roku jako członek zarządu KI Next (dawniej Kulczyk Holding) odpowiada za nadzorowanie obszarów komunikacji korporacyjnej, relacji inwestorskich, marketingu oraz public affairs. Absolwent Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Studiował także w prestiżowej, międzynarodowej szkole liderów biznesu IESE Business School przy Uniwersytecie Navarra w Barcelonie oraz w Wyższej Szkole Bankowości i Ubezpieczeń w Warszawie.

Członek Rady Ładu Informacyjnego przy GPW w Warszawie oraz Rady Programowej Akademii Liderów Rynku Kapitałowego. Członek rad: Programowej SGH MBA for Startups, Uczelni Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Executive Education Advisory Board Akademii Leona Koźmińskiego. Koordynator programu InCredibles.

Dariusz Żuk, CEO AIP Seed:

Jest współtwórcą ekosystemu start-upów w Polsce. Powołał AIP, w których dotychczas wystartowało ponad 16 tys. firm zatrudniających do dziś ponad 150 tys. osób, o rocznych obrotach ponad 28 mld zł. Stworzył AIP Seed Capital oraz współtworzył bValue VC inwestujące w przeszło 120 start-upów, m.in. CallPage, Glov, Qpony.pl, Shoplo, BeRaw. Założył Business Link – pierwszą sieć coworkingową w Polsce zrzeszającą ponad 2500 mieszkańców na 40 tys. mkw.

Maciej Maciejowski, prezes Gremi Media:

Doświadczony menedżer z branży medialnej, którego pasja do mediów rozpoczęła się w 2000 roku, gdy rozpoczął pracę w Grupie Onet. Ponad 15 lat był związany z Grupą TVN, w której od 2012 roku zasiadał w zarządzie oraz zajmował stanowisko dyrektora pionu digital, gdzie był odpowiedzialny za cyfrową transformację.

Pozostało 89% artykułu
Orzeł Innowacji
„Rzeczpospolita” już po raz 10. nagrodziła innowacyjne firmy
Orzeł Innowacji
Poznaliśmy laureatów nagród „Rzeczpospolitej”
Orzeł Innowacji
Firmy technologiczne czekają na lepsze czasy
Orzeł Innowacji
Marcin Piasecki: Nie traćmy szans
Akcje Specjalne
Firmy chcą działać w sposób zrównoważony
Orzeł Innowacji
Potrzeba pieniędzy dla spółek deep tech
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży