Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 15.02.2017 08:04 Publikacja: 15.02.2017 08:04
Foto: 123RF
Od kilku tygodni trwają burzliwe dyskusje dotyczące przyczyn wzrostu wysokości składek w ubezpieczeniu OC posiadaczy pojazdów mechanicznych i podjęcia działań, które wzrost ten zahamują. Wśród przyczyn podniesienia poziomu składek wskazano między innymi kwestie związane z nieprzewidywalnością wysokości zadośćuczynienia za szkody na osobie, niemożnością ustalenia kręgu osób uprawnionych do zadośćuczynienia po śmierci osoby bliskiej, a także koniecznością zaspokajania przez zakłady ubezpieczeń świadczeń dotyczących wypadków komunikacyjnych, które miały miejsce wiele lat temu.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Rozporządzenie pozwalające na uznaniowe odstępstwa od stosowania Systemu Losowego Przydziału Spraw to poważny re...
Uchwała SN z 24 września jest doskonałym przykładem transpozycji orzeczenia europejskiego, połączonej z poszukiw...
To nie usprawnienie pracy sądów, jak zapewnia Waldemar Żurek, i nie wprowadzenie „sądów na telefon”, jak grzmi o...
Argumentacja ministrów, sędziów i profesorów w debacie o praworządności przypomina anegdotę o kobiecie, która po...
Osoby posiadające broń dla celów ochrony wymykają się z systemu instytucjonalnej kontroli, bo nie należą do klub...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas