Doradcy nie narzekali również na brak pracy. Po kolejnych tarczach antykryzysowych i zmianach w regulacjach podatkowych przedsiębiorcy jak nigdy wcześniej potrzebują fachowej pomocy i rzetelnych porad, jak wywiązywać się z coraz to nowych obowiązków.

Rok 2020, ale i obecny, to również czas dodatkowych wyzwań. Tym bardziej cieszy, że wiele firm angażowało się tak aktywnie w tworzenie dobrego prawa podatkowego i nowelizacje przepisów, które pozwoliły m.in. na neutralne podatkowo przekazywanie najpilniejszych sprzętów placówkom medycznym.

Pandemia koronawirusa nie zakłóciła również kontaktów klient–doradca. Wiele firm bardzo szybko przestawiło się na pełną cyfryzację obsługi i zdalną komunikację. Nie tylko z przedsiębiorcami, ale i z administracją skarbową. I choć charakter pracy doradców się zmienił, problemy ciągle są podobne. W tym roku pojawią się pewnie nowe, choćby uporanie się z rozliczeniem wsparcia otrzymanego przez firmy z tarcz antykryzysowych. Będzie więc czym się zajmować.

Dziękuję Państwu za udział w rankingu, zwycięzcom gratuluję, a wszystkim życzę sukcesów w kolejnym trudnym z powodu koronawirusa roku.

>> Ranking firm doradztwa podatkowego "Rzeczpospolitej" - wyniki 15. edycji