Anna Wojda

Anna Wojda

absolwentka prawa na UMK w Toruniu

Łukasz Bernatowicz: ludzie bez mieszkań, niech rząd się popisze

Sytuację, gdy miliony – zwłaszcza młodych ludzi – jest wyłączonych z możliwości nabywania mieszkań, można nazwać patologią – mówił w programie „Rzecz o prawie” dr Łukasz Bernatowicz, prezes Związku Pracodawców BCC.

Paweł Rymarz, Marcin Maruta: Tworzymy wspólnie silną, polską firmę

O tym, co spowodowało, że pojawi się na rynku nowa kancelaria Rymarz, Zdort, Maruta i o tym, jak zmienia i będzie się zmieniał rynek usług prawniczych – opowiadają partnerzy w nowo powstałej kancelarii: Paweł Rymarz i Marcin Maruta.

Naraziłeś się skarbówce – zapłacisz

To, jak dużo, zależy od tego, czy podatnik popełni wykroczenie, czy przestępstwo skarbowe. To zaś zależy od minimalnego wynagrodzenia. Jego wysokość w 2023 roku zmienia się dwukrotnie.

PIT za 2022 rok: z tym możesz mieć problem

Przygotowanie rocznego zeznania podatkowego jeszcze nigdy nie było tak trudne, jak w tym roku.

Pączka: Firmy i podatników czeka kolejny trudny rok

2023 rok to rok wyborczy. A jak rok wyborczy, to należy się spodziewać wielu pomysłów legislacyjnych. W 2022 roku wielkim wyzwaniem był Polski Ład. W tym roku bardzo ważne są kwestie dotyczące trwającego konfliktu na Ukrainie, inflacji i cen energii. Zwłaszcza ceny energii są dla wielu firm problemem, dla wielu branż, zwłaszcza dla mikro i średnich przedsiębiorców – mówił w programie Rzecz o prawie Arkadiusz Pączka, wiceprzewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Nowe prawo w 2023 roku - te przepisy już obowiązują albo wkrótce wejdą w życie

Prawodawca i tym razem okrasił początek roku pokaźną ilością zmian w prawie. Dla własnego dobra powinniśmy je poznać. Te najważniejsze przypominamy Państwu w niniejszym opracowaniu.

Anna Wojda: Bezpieczeństwo firmy kosztuje

Bezpieczny komputer to bezpieczna firma. I nie ma co na tym oszczędzać. Wiedzą o tym ci pracodawcy, którym oszuści wykradli dane.

Pięć ulg podatkowych dla firm w PIT za 2022 rok

Przedsiębiorcy, wypełniając PIT za 2022 rok, będą mogli korzystać z nowych odliczeń.

"Tak skomplikowanych rozliczeń podatkowych jeszcze nie mieliśmy"

Duża grupa podatników nie ma pojęcia, jak będzie wyglądał ich PIT w kwietniu i czego mogą się spodziewać, jeśli chodzi o dopłatę czy zwrot podatku. Wszystko przez liczne zmiany w przepisach – mówi Katarzyna Komorowska, partner i doradca podatkowy w PwC.

Od stycznia firmy czeka wyjątkowo duży wzrost stawek podatku od nieruchomości

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w lokalach lub własnych mieszkaniach powinni sprawdzić, o ile więcej zapłacą w 2023 roku.