Anna Wojda

Anna Wojda

absolwentka prawa na UMK w Toruniu

Anna Wojda: Pastujemy na różowo

Pomysły na podatek od pustostanów pojawiają się co jakiś czas. W różnych wersjach i postaciach. W końcu rząd potrzebuje pieniędzy. Tyle że nie potrafi zdecydować, z czyjego portfela je wyciągnąć.

Rutynowska: to nie Kaczyński decyduje kto trafi na listę sankcyjną

Polska ustawa sankcyjna, choć bardzo potrzebna, budzi wiele pytań i wątpliwości – wyjaśnia w programie Rzecz o prawie Eliza Rutynowska, prawniczka FOR.

Nieprawdziwe dane posłużyły do zmiany przepisów o zakupie mieszkania

Polski Związek Firm Deweloperskich zweryfikował informacje o upadłościach deweloperów, podawane przez UOKiK przy okazji procedowania ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego.

Anna Wojda: Fachowcom pracy nie zabraknie

Szanowni Państwo, przed nami 16. już edycja rankingu firm doradztwa podatkowego. Wyniki pokazują, że rok 2021 był dla firm pomyślny. W wielu wypadkach wzrosły nie tylko przychody, ale i zatrudnienie.

Borowski: Nie płacisz podatku, oszukujesz budżet i każdego z nas

Coraz częściej różnego rodzaju instytucje, fundacje, organizacje pozarządowe czy konsumenci pytają czy firma, która w Polsce sprzedaje swoje produkty lub usługi, działa etycznie czy też ucieka się do agresywnych optymalizacji by nie płacić podatków w Polsce. Pytają czy jest świadomym uczestnikiem życia społecznego i pozostawia w kraju część siebie w postaci podatków – mówił Michał Borowski, partner w Crido.

Kuś: Rząd musi znaleźć pieniądze na programy pomocowe

To dobry mechanizm ale jak to w każdym mechanizmie, diabeł tkwi w szczegółach – mówił Grzegorz Kuś, dyrektor w PwC o tymczasowych kryzysowych ramach prawnych przyjętych przez Komisję Europejską, które dają państwom członkowskim możliwość przyznawania pomocy dla firm, które ucierpią w wyniku wojny w Ukrainie.

Anna Wojda: Dajcie uciec z pułapki

Po zmianach w Polskim Ładzie przedsiębiorcy powinni mieć możliwość ponownego wyboru formy opodatkowania i zdecydowania, co rzeczywiście jest dla nich korzystne.

Anna Wojda: Potrzebny przepis, nie dobra wola

Dobre chęci, odrobina zastanowienia i kilka słów wystarczą, by uchodźcy z Ukrainy nie musieli nieustannie stać w kolejkach do polskich urzędów.

M.Baran: wyjście z rosyjskiego biznesu to jedyna możliwa opcja

W ostatnim czasie mamy wiele przykładów, że wśród wspólników, którzy do tej pory działali zgodnie mogą pojawić się tak daleko idące różnice co do reprezentowanych wartości, że współpraca okaże się niemożliwa. I nie mówimy o tym, że współpraca z powodu sankcji może się okazać operacyjnie niemożliwa a o sytuacji, gdy wspólnicy tak różnią się wyznawanymi wartościami, że nie da się kontynuować współpracy – mówił w programie „Rzecz o prawie” Mateusz Baran, partner w Crido Legal.

Zapraszamy do rankingu doradców podatkowych

Wyniki 16. edycji rankingu opublikujemy pod koniec kwietnia.