O tych doradcach na rynku będzie o głośno, sukces jest im pisany

Choć tytuł doradcy podatkowego posiadają krócej niż pięć lat, już mogą się pochwalić wygranymi i udziałem w prestiżowych przedsięwzięciach.

Publikacja: 20.04.2023 03:00

Karol Dziedzic, doradca podatkowy, menedżer w zespole postępowań podatkowych i sądowych PwC. Ma 31 l

Karol Dziedzic, doradca podatkowy, menedżer w zespole postępowań podatkowych i sądowych PwC. Ma 31 lat. Jako pełnomocnik występuje w sporach przed organami podatkowymi i sądami, które charakteryzują się wielomilionowymi kwotami potencjalnych zaległości podatkowych i dotyczą wrażliwych, skomplikowanych zagadnień.

Foto: mat.pras.

Uczestników rankingu poprosiliśmy o przedstawienie jednej wyróżniającej się osoby, która ma na koncie osiągnięcia, mimo że tytuł doradcy posiada krócej niż pięć lat. Wyboru dokonała kapituła. Co ciekawe, wszyscy jej członkowie podkreślali, że konkurencja jest bardzo wyrównana. Prof. Hanna Litwińczuk stwierdziła nawet, że wybór w tej konkurencji to najtrudniejsze zadanie, gdyż z opisów wynika, że są to po prostu geniusze podatkowi.

Wśród zgłoszonych kandydatów najwięcej głosów uzyskał Karol Dziedzic z PwC. Członków kapituły przekonał jego profesjonalizm, duża ilość wygranych, ale przede wszystkim różnorodność spraw, którymi się zajmuje. Piotr Kamiński z organizacji Pracodawcy RP tak uzasadniał swój wybór: duża liczba wygranych, konkretne sprawy załatwiane dla klientów, praktyk, do tego zarządzanie zespołem. Duży potencjał.

Z kolei prof. Elżbieta Chojna-Duch z Uniwersytetu Warszawskiego podkreślała, że reprezentował podatników w skomplikowanych i wielowątkowych sporach podatkowych, w których imponujące wrażenie robi nie tylko wartość przedmiotu sporu (w jednym z nich wynosiła 500 mln zł), ale i rozpiętość przedmiotowa spraw, w których reprezentował podatników. Podobnie argumentował Arkadiusz Pączka z Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Rzeczpospolita

– W pracy przykładam wagę do budowania przekonującej argumentacji już od samego początku sporu, zrozumienia perspektywy podatników i determinacji w dążeniu do pozytywnego zakończenia sporu. Wierzę w dialog z organami podatkowymi i przekonywanie ich do określonego stanowiska przy zastosowaniu mniej konfrontacyjnego podejścia do prawa podatkowego – mówi zwycięzca.

Poza nagrodzonym Karolem Dziedzicem kapituła zauważyła również trzy inne osoby. Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej nominowała Annę Kubicz z LTCA Zarzycki Niebudek Kubicz. Uzasadnienie: młoda, dynamiczna kobieta zarządzająca efektywnie zespołem z bogatym doświadczeniem, która skutecznie rozwiązuje złożone problemy przedsiębiorców.

Wśród wyróżnionych znalazł się również Jakub Wirski z Gardens Tax & Legal. Na prof. Leonardzie Etelu z Uniwersytetu w Białymstoku wrażenie zrobiło to, że o trudnych sprawach potrafi pisać w prosty i klarowny sposób, a to duża sztuka.

Ostatnim młodym talentem zauważonym przez kapitułę jest Wiktor Podsiadło z KPMG Tax. Doradca, który znakomicie łączy praktykę doradztwa podatkowego z działalnością naukową i dydaktyczną. Prowadzi wyważoną aktywność na rozmaitych polach.

Pierwotnie wyboru młodego talentu miał dokonać samorząd doradców podatkowych, to się jednak nie udało. Nie chcieliśmy jednak po raz kolejny nie wskazywać w tej kategorii zwycięzcy, dlatego poprosiliśmy o wsparcie członków kapituły typujących zwycięzców w kategorii najlepszych doradców w poszczególnych dziedzinach podatków.

Zobacz pełne wyniki 17. Rankingu firm doradztwa podatkowego

Uczestników rankingu poprosiliśmy o przedstawienie jednej wyróżniającej się osoby, która ma na koncie osiągnięcia, mimo że tytuł doradcy posiada krócej niż pięć lat. Wyboru dokonała kapituła. Co ciekawe, wszyscy jej członkowie podkreślali, że konkurencja jest bardzo wyrównana. Prof. Hanna Litwińczuk stwierdziła nawet, że wybór w tej konkurencji to najtrudniejsze zadanie, gdyż z opisów wynika, że są to po prostu geniusze podatkowi.

Pozostało 84% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Prawnicy
Jeden z najbardziej znanych prawników w Polsce odsunięty od zajęć ze studentami
Prawo dla Ciebie
Pokłosie afery Collegium Humanum? Będzie zaostrzenie przepisów o studiach podyplomowych
Spadki i darowizny
Ten testament wywołuje najwięcej sporów. Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok
Samorząd
Krzyże w warszawskich urzędach zakazane. Sprawa trafi do prokuratury
Praca, Emerytury i renty
Czternasta emerytura - rząd proponuje termin
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?