Reklama

Kowal: Proroctwo z Sopotu

Polska będzie wielka. I to już za 30 lat, więc mamy szansę tego doczekać. George Friedman swoim wystąpieniem poruszył w nas pokłady dumy – mniej wśród uczestników sopockiej konferencji EFNI, podczas której przemawiał, ale już bardziej w gronie prawicowych użytkowników Twittera.

Publikacja: 04.10.2017 22:06

Kowal: Proroctwo z Sopotu

Foto: Fotorzepa

Raz jeszcze okazało się, że jako Polacy w tych trudnych czasach łakniemy jak kania dżdżu komplementów, szczególnie płynących z zagranicy. No to brawa. Wróżby Friedmana o naszej wielkości nie są czymś nowym. Pisał on też sporo o warunkach, na jakich można w Europie kupić bilet do wielkości – na przykład zabezpieczyć się przed deficytem pracowników i poszukać imigrantów, którzy chcieliby do nas przyjechać. Ale w sopockim proroctwie poruszyło nas co innego. Krytyka Unii Europejskiej – tego słuchać lubimy najbardziej. Wszystko co złe to nie my. My – to silna tożsamość. Oni – zaprzaństwo.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Opinie polityczno - społeczne
Estera Flieger: Polacy wychodzili sobie defiladę w Święto Wojska Polskiego. Nieprawdą jest, że czci się wyłącznie porażki
Opinie polityczno - społeczne
Rusłan Szoszyn: Piąta rocznica wielkich protestów. Co się dzieje na Białorusi?
Opinie polityczno - społeczne
Największe kłamstwo wyboru Karola Nawrockiego. PiS sprzedaje nową narrację
Opinie polityczno - społeczne
Pracownicy: Działania dyrektora Ruchniewicza budzą nasze poważne wątpliwości
Opinie polityczno - społeczne
Jacek Nizinkiewicz: W Sejmie PiS pokazało butę i arogancję. Czy triumfalizm i pycha ich zgubią?
Reklama
Reklama