Tak jak w każdej dziedzinie handlu tak i w lotnictwie IV kwartał a w szczególności okres przedświąteczny to okres największych przychodów. Linie rozkładowe wychodzą z założenia, że chcąc podróżować między 15 grudnia a 15 stycznia jesteśmy skłonni zapłacić dużo więcej ponieważ chcemy być z bliskimi.

A co z tymi którzy jednak wolą spędzać święta na plaży ? Co z tymi których strojenie choinki stresuje bardziej niż przyjemność z kolacji wigilijnej?

Okazuje się, że ciekawe oferty można znaleźć u przewoźników oferujących loty czarterowe.

Przykładem może być lot do Mombasy (Kenia) oferowany przez TUI wylot 21.12 powrót 28.12 za 997 PLN lub powrót 04.01.2014 – dla tych którzy chcą przywitać nowy rok pod palmą – za 1297PLN

Atrakcyjną ofertę można znaleźć też u tanich przewoźników. Kiedy większość rodaków wraca do domu i płaci za bilety najwyższe taryfy to dla wylatujących ceny są bardzo korzystne (od 99 PLN w jedna stronę)

Najdrożej zapłacimy u tradycyjnych przewoźników rozkładowych którzy ze wzglądu na specyfikę i złożoność siatki połączeń w tym okresie nie oferują zniżek ani promocji.