Reklama
Rozwiń

Wszystkie lęki Starego Kontynentu

Brexit pozbawiłby UE dużej części budżetu, z którego czerpie Polska. A to tylko jedno z zagrożeń, o których pisze dyrektor Standard & Poor’s na nasz region Europy.

Publikacja: 09.09.2015 21:00

Marcin Petrykowski

Marcin Petrykowski

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Korzystne wskaźniki makroekonomiczne, pozytywne perspektywy wzrostu gospodarczego oraz przychylne nastawienie zarówno międzynarodowych rynków kapitałowych, jak i zagranicznych inwestorów sprawiają, że zapominamy o zagrożeniach, które mogą mieć istotny wpływ na sytuację ekonomiczną Polski. Jesteśmy gospodarką już mocno powiązaną globalnie, warto więc zachować szerokie spojrzenie na otaczające nas środowisko ekonomiczne.

W porównaniu z innymi krajami UE Polska wyjątkowo skutecznie poradziła sobie ze skutkami globalnego kryzysu finansowego. Jednak ze względu na swoją pozycję na arenie międzynarodowej oraz silną integrację ekonomiczną z krajami europejskimi jej dalszy rozwój w coraz mocniejszym stopniu uzależniony jest od sytuacji panującej w pozostałej części świata, a ta staje się coraz bardziej niepewna.

Pozostało jeszcze 86% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Opinie Ekonomiczne
Czas ucieka. UE musi znaleźć sposób na rosyjskie aktywa
Opinie Ekonomiczne
Adam Roguski: Ustawa schronowa, czyli tworzenie prawa do poprawy
Opinie Ekonomiczne
Ptak-Iglewska: USA zostawiają w biedzie swoich obywateli. To co mają dla UE?
Opinie Ekonomiczne
Bartłomiej Sawicki: Rachunki za prąd „all inclusive” albo elastyczne taryfy
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Pałac Prezydencki domem biesiadnym? Pomysł na biznes pod słynnym żyrandolem