Piotr Skwirowski: Naftowy rozbiór Poczty Polskiej

Rządowy plan wydzielenia z Poczty Polskiej części odpowiedzialnej za dystrybucję paczek i przekazanie jej w ręce Orlenu budzi zaskoczenie. Czy jednak zaszkodzi Poczcie?

Publikacja: 11.08.2023 03:00

Piotr Skwirowski: Naftowy rozbiór Poczty Polskiej

Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Nad losem Poczty Polskiej pewnie mało kto załamie ręce. Jest to bowiem synonim nieudanej transformacji lub może jej braku. Poczta nie poradziła sobie w nowych czasach i pewnie odczuwa to większość osób, które, chcąc nie chcąc, muszą skorzystać z jej usług. Awizo pozostawione w skrzynce pocztowej przez listonosza to istne przekleństwo, bo trzeba iść do placówki, odstać swoje w kolejce, a wcale nie jest pewne, czy przesyłkę uda się odebrać, bo może ma ją jeszcze ze sobą listonosz, który nie zdążył wrócić z obchodu swojego rewiru. Albo przeciwnie, odkładanie wątpliwej przyjemności wizyty na poczcie skończy się odesłaniem przesyłki do adresata, bo terminy zostały przekroczone. O wystroju większości placówek pocztowych przemienionych na tandetne bazary z mydłem i powidłem oraz literaturą pseudopatriotyczną nawet szkoda wspominać.

Miesięczny limit darmowych artykułów został wyczerpany

Teraz 4 zł za tydzień dostępu!

Czytaj 46% taniej przez 4 miesiące

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Czytaj bez ograniczeń artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Gospodarka wciąż w strefie cienia
Opinie Ekonomiczne
Piotr Skwirowski: Nie czarne, ale już ciemne chmury nad kredytobiorcami
Ekonomia
Marek Ratajczak: Czy trzeba umoralnić człowieka ekonomicznego
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Klęska władz monetarnych
Opinie Ekonomiczne
Andrzej Sławiński: Przepis na stagnację