Aktualizacja: 03.04.2016 21:00 Publikacja: 03.04.2016 21:00
Jerzy Kwieciński, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju: - Musimy wykorzystać potencjał rodzimych firm i naszych informatyków, a nie tylko kupować gotowe rozwiązania z zagranicy. Dotyczy to zwłaszcza cyberbezpieczeństwa. Mamy na takie działania pieniądze.
Foto: Fotorzepa
Mirosław Panek, p.o. prezesa zarządu BGK, fizyk, wieloletni doradca inwestycyjny: - Finansowanie projektów rozwojowych jest dużo bardziej ryzykowne niż klasycznych. Tradycyjne instytucje finansowe lubią równomierny rozkład ryzyka. A w przypadku start-upów ten rozkład jest fatalny.
Foto: Fotorzepa
Marcin Bochenek, dyrektor projektów strategicznych w NASK: - Dotąd część środowiska akademickiego w Polsce żyła w oderwaniu od rynku. Brakowało wymiany myśli z biznesem. Odczytuję rządowy projekt Cyberparku Enigma jako zaproszenie do takiej właśnie współpracy.
Foto: Fotorzepa
Leszek Grabarczyk, zastępca dyrektora, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju: - Doświadczenia DARPA czy rządowych zamówień w Izraelu pokazują, że odgórne nastawienie biznesu na konkretne cele administracji pozytywnie wpływa na rozwój firm. Podobnie może być w przypadku Enigmy.
Foto: Fotorzepa
Marek Panek, wiceprezes grupy Asseco Poland: - Mam wrażenie, że dziś w administracji panuje paraliż –pod szyldem transparentności przetargów nie szanuje się i nie wspiera polskich firm. Powinniśmy mieć ambicję budowania silnych przedsiębiorstw.
Foto: Fotorzepa
Kulejąca współpraca nauki z biznesem, brak ciekawych projektów innowacyjnych, niewystarczające wsparcie administracji publicznej dla polskich firm – to tylko jedne z kluczowych problemów, z jakimi musi się zmierzyć rządowy „Plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju". Bariery w pobudzaniu innowacyjności rodzimej gospodarki pomoże pokonać m.in. ścisłe partnerstwu nauki, biznesu i państwa w narodowych programach strategicznych, takich jak Cyberpark Enigma – zgodnie twierdzą uczestnicy zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą" debaty pt. „Jak zbudować Cyberpark Enigma".
Statystyka pokazuje, że nie ma uzasadnienia dla marnej obecności posłów na sali sejmowej podczas np. sesji odpow...
Może warto, dyskutując o unijnej dyrektywie w sprawie jawności płac, sięgnąć do wniosków płynących z tekstu spis...
Inflacja bazowa spadła i znalazła się w paśmie dopuszczalnych wahań wokół celu inflacyjnego NBP. Ale jeszcze nie...
Informacja, że na Wyspach Brytyjskich nasi rodacy zarabiają lepiej od miejscowych, paradoksalnie prowadzi do wni...
Programy kandydatów na prezydenta są w najlepszym przypadku „pilotami” inicjatyw, którymi za dwa i pół roku kusi...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas