Tym razem 83-letni miliarder postanowił przekazać 2,8 mld dolarów - w postaci akcji swojego holdingu inwestycyjnego - kilku organizacjom charytatywnym. W sumie podarował 21,7 mln akcji typu B. Najwięcej z nich trafiło do fundacji Gatesów - za ponad 2,1 mld dolarów. Reszta akcji zasiliła trzy fundacje prowadzone przez dzieci Buffetta oraz fundację imienia jego nieżyjącej już pierwszej żony - Susan Thompson Buffett Foundation. Po 10 akcji otrzymały prywatne osoby - 13 uczniów szkół podstawowych, którzy wygrali szkolne konkursy.

Co roku Warren Buffett, który jest trzecim najbogatszym człowiekiem świata, dzieli się swoim majątkiem z rożnymi organizacjami dobroczynnymi i fundacjami. Jego majątek jest szacowany przez magazyn Forbes na 65,9 mld dolarów. Mimo to jest on znany ze skromnego stylu życia - wciąż mieszka w domu, który kupił w 1958 roku za 31,5 tys. dolarów.

W 2006 roku Buffet zapowiedział, że zamierza rozdać na cele charytatywne 99 proc. swojego majątku. Od tej zapowiedzi co roku stopniowo uszczupla swój majątek.