Reklama

Rejestr ciąż zostaje. Ministerstwo Zdrowia zabiera głos

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że nie prowadzi prac legislacyjnych zmierzających do zmiany przepisów rozporządzenia, które wprowadziło tzw. rejestr ciąż.

Publikacja: 07.08.2024 12:45

Rejestr ciąż zostaje. Ministerstwo Zdrowia zabiera głos

Foto: AdobeStock

mat

Chodzi o obowiązujące od 1 października 2022 r. rozporządzenie ministra zdrowia, które rozszerzyło pakiet informacji zbieranych przez personel medyczny m.in. o ciąże. Jeszcze na etapie projektu przepisy te wzbudziły wiele kontrowersji. Krytykowała je ówczesna opozycja. – To przypomina elektroniczne kolczykowanie kobiet – stwierdził wtedy senator KO Krzysztof Brejza.

Obecne kierownictwo resortu nie zamierza wprowadzać zmian w przepisach. - Nie prowadzimy obecnie prac legislacyjnych zmierzających do zmiany przepisów rozporządzenia – poinformowało Polską Agencję Prasową biuro komunikacji Ministerstwa Zdrowia.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Ochrona zdrowia
Szpitale narażone na ataki hakerów. A środków na cyberbezpieczeństwo za mało
Ochrona zdrowia
Potrzebna kolejna dotacja na zdrowie. Ile dopłaci budżet do NFZ?
Ochrona zdrowia
Otyłość to choroba cywilizacyjna, ale można ją skutecznie leczyć
Ochrona zdrowia
Ważny pacjent, nie właściciel szpitala
Ochrona zdrowia
Szpitale z miliardem długów w ZUS
Reklama
Reklama