Lekarze: emigracja zamiast podwyżek płac

Lekarze i pielęgniarki nie zostawiają suchej nitki na propozycjach resortu zdrowia dotyczących podwyżek płac.

Aktualizacja: 08.12.2016 18:16 Publikacja: 08.12.2016 18:03

Lekarze: emigracja zamiast podwyżek płac

Foto: 123RF

„Czy pensje dla lekarzy po studiach w wysokości płacy minimalnej to element planu Morawieckiego?" – pyta w wysłanym wczoraj do wicepremiera liście inicjator wrześniowej manifestacji Porozumienia Zawodów Medycznych Damian Patecki. Podobne listy przewodniczący Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy wysłał do premier, ministra zdrowia i prezesa PiS. Patecki zastanawia się nad emigracją i dokończeniem specjalizacji za granicą.

Na razie Porozumienie Zawodów Medycznych zbiera podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia, zakładającym równowartość trzech średnich krajowych dla specjalisty, dwóch dla rezydenta i jedną dla stażysty.

Tylko 9 zł z Płatnościami powtarzalnymi

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Ubezpieczenia i odszkodowania
Rząd chce walczyć z nowym oszustwem. Chodzi o fikcyjne umowy OC
Materiał Promocyjny
Mieszkania na wynajem. Inwestowanie w nieruchomości dla wytrawnych
Prawo drogowe
„Pieszy wchodzący” na pasy. Jest uzasadnienie ważnego wyroku
Edukacja i wychowanie
TK przeciwko zmianom w nauczaniu religii. Czy szkole grozi chaos?
Konsumenci
Będzie duża zmiana w kredytach hipotecznych? UOKiK pokazał swój plan
Prawo karne
"To przestępstwo". Prawnicy o komentarzach pod adresem Kasi Nawrockiej