W Niemczech w ciągu doby wykryto 112 323 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - najwięcej od początku epidemii. Minister zdrowia Niemiec, Karl Lauterbach ostrzega, że kraj nie osiągnął jeszcze szczytu obecnej fali epidemii, napędzanej transmisją wariantu Omikron. Lauterbach zapowiedział też, że obowiązkowe szczepienia na COVID-19 w Niemczech powinny zostać wprowadzone w kraju jak najszybciej - w kwietniu lub w maju.

Od początku epidemii w Niemczech wykryto 8 186 850 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - wynika z danych Instytutu Roberta Kocha.

116 081

Tylu chorych na COVID-19 zmarło w Niemczech od początku epidemii

Liczba zgonów chorych na COVID-19 w Niemczech wzrosła w ciągu doby o 239, do 116 081.

Według ministra zdrowia Niemiec szczyt obecnej fali epidemii zostanie osiągnięty w kraju w ciągu kilku tygodni. - Sądzę, że osiągniemy szczyt w połowie lutego i wtedy liczba zakażeń zacznie spadać, ale jeszcze nie jesteśmy na szczycie - mówił Lauterbach w rozmowie z RTL.

Czytaj więcej

WHO: Nie ma wskazań, by szczepić zdrowe dzieci trzecią dawką

Minister zdrowia Niemiec szacuje, że rzeczywista liczba zakażeń koronawirusem w kraju może być obecnie ok. dwukrotnie wyższa niż wynika z oficjalnych danych.

Rekordową liczbę zakażeń zanotowano też w Czechach, gdzie w ciągu doby wykryto 28 469 zakażeń. To wzrost o ponad 100 proc. tydzień do tygodnia. 

Dobę z rekordową liczbą zakażeń ma też za sobą Bułgaria, w której w ciągu doby wykryto ich 11 181. W zamieszkiwanym przez ok. 7 mln osób kraju, w którym w pełni zaszczepionych jest mniej niż 30 proc. obywateli zmarło w ciągu doby 91 chorych na COVID-19. W szpitalach przebywa 5 259 zakażonych, z czego 554 na OIOM-ach.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ